0 0
Read Time:57 Second

Kontrowersyjny nagłówek, lecz w takich przypadkach jak ostatnio na funcie Brytyjskim, lub niekiedy na parach z dolarem Amerykańskim można odnieść takie wrażenie.. Sytuację najlepiej przedstawić na aktualnym temacie GBP. Wczoraj, tj. 1.12.2020 roku w godzinach popołudniowych pojawiła się informacja że „prawdopodobnie” będzie porozumienie w sprawie Brexitu i nagle obserwujemy ruch kursu na ponad 80 pipsów w górę. Świetnie ten kto miał pozycję lub… Kto wiedział.. Ale cóż to się dzieje dnia dzisiejszego? Pan Barnier postanowił wrzucić wiadomość do sieci że porozumienia „chyba” nie będzie, na co inwestorzy od razu zbili kurs o ponad 80 pipsów do dołu.

W czerwonej strefie zaznaczone miejsca gdzie jednego dnia „chyba” będzie porozumienie, a następnego tuż przed 9 rano, jednak „chyba” nie będzie porozumienia.

A co najlepsze takie informację pojawiają się regularnie, i często przez te same osoby. Jeśli nie nazwiemy tego manipulacją to jedynie bardzo dużym niezdecydowaniem którego konsekwencje widać na realnym rynku gdzie mnóstwo ludzi i instytucji ma zainwestowane ogromne pieniądze. Niestety takie praktyki sa powszechne, co pokazał podczas swojej prezydentury Donald Trump którego posty po pewnym czasie zawierały dodatkową informację że informację zawarte w treści mogę nie być prawdziwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.