0 0
Read Time:1 Minute, 15 Second

Pytania o to czy analiza techniczna faktycznie działa pojawiają się regularnie co kilka dni na forach, grupach telegramowych oraz innych miejscach. Zadają je zazwyczaj niedoświadczeni inwestorzy lub całkiem nowi. Bo przecież jak kilka kresek może spowodować że cena w danym miejscu zawróci, odbije się lub w jakiś sposób zareaguje..?

Mając na uwadze że wilki z Wall Street również znają analizę techniczną (każdy może ją poznać bo to nie jest wiedza tajemna), to każdy ma równe szanse aby zobaczyć to samo na wykresie. Świece również mamy te same.

Kiedy zobaczymy na wykres BTC, zauważymy że ostatnie odbicie można było z łatwością przewidzieć. Linia trendu poprowadzona po dołkach świec wskazała zasięg korekty. Na obrazie niżej pokazane.

To samo dotyczy zagadnienia opisywanego w naszym dziale edukacji; Analiza Techniczna dalej linie trendu i kanały. Zobaczymy że spokojnie możemy dostosować pewne przykłady z analizy technicznej do kryptowalut. Wykres jest ten sam, tylko instrument giełdowy inny 🙂

Obecnie analitycy spodziewają się odbicia BitCoina i oczekują nowych szczytów. Jednak w mojej ocenie pozycje długie powinniśmy brać pod uwagę gdy cena przebije wyznaczoną linie trendu. W przypadku fizycznego zakupu BTC zakup nie powinien być większy jak mały procent kapitału aby mieć zabezpieczenie w razie ewentualnej pogłębionej korekty. W przypadku wyjścia ceny ponad linie trendu gdzie również zostanie przebity opór będzie można dokupić BitCoina.

W przypadku chęci poznania linii trendu wklejam poniżej dwa obrazy które pokazują jak rysować, oraz wyznaczać kanały. Cały opis w dziale; Linie trendu i kanały

Kanał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.