0 0
Read Time:1 Minute, 9 Second

BTC

Dzisiejszą analizę zaczniemy od rynku kryptowalut i lidera. Wczoraj omawialiśmy ETH w którym można powiedzieć że wolumeny wyglądają bardzo podobnie. Obroty na obu instrumentach mają podobną dynamikę, ale dziś omówię dwa scenariusze dla osób które nie wiedzą jak czytać te kreski na dole wykresu które oznaczają ilość kupionych i sprzedanych kryptowalut w danym okresie.

Przedstawiłem dwa rysunki. Pierwszy to scenariusz na który czekamy, i warto brać pod uwagę w czasie gdy chcemy zacząć kupować lub trzymać obawiając się że jak sprzedamy to zaraz cena będzie rosła już bez nas. Wolumen obecnie pozostaje nadal nieco większy niż podczas spokojnego trzymania się szczytów, widać że inwestorzy aktywnie uczestniczą w wymianie. Prawdopodobnie inkasowane są niewielkie zyski ale częściej dzięki czemu widać że sytuacja zmienia się bardzo spokojnie. Ważnym aspektem jest aby obroty podczas spadków ceny nie zwiększały się zbyt mocno, wtedy może to oznaczać sprzedaż większej ilości BTC. Jeśli obroty zaczną się zwiększać podczas wzrosty ceny jest szansa że coraz więcej BitCoinów jest zbierane przed mocniejszym odbiciem.

Obraz Nr.1

Drugi scenariusz opierający się o wolumen jest wprost przedstawiony gdy będzie niebezpieczeństwo dalszych spadków. Wolumen zwiększający się jak na obrazie podczas zejścia ceny może wskazywać że inwestorzy pozbywają się swoich krypto. A malejący wolumen podczas odbić będzie oznaczać że strona popytowa przestała dominować i chętnych do zakupów jest zdecydowanie mniej niż tych którzy chcą spieniężyć swoje aktywa krypto.

Obraz Nr.2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.