0 0
Read Time:1 Minute, 3 Second

BTC

Nie tak dawno ktoś w komentarzu na jednym z portali o kryptowalutach zapytał mnie jak widzę BTC w tym miesiącu, i dodał że mam nie mówić że będzie to około 60 tysięcy USD. Odpisałem temu człowiekowi żeby przygotował się na cenę nawet 71 000 USD po czym przestał się odzywać 🙂

Obecnie widzimy korektę przed psychologicznym poziomem 70k USD. Korekta jest na mniejszym wolumenie co jest dla nas dobrym sygnałem że trend nadal trwa. Na obrazie przedstawiłem poziomy do których może dojść cena w ekstremalnej sytuacji. Pierwszy obraz pokazuje poziomy fibo które są w okolicach wsparć. Przebicie poziomów da nam sygnał że wtedy musimy obserwować wolumeny na giełdzie, aby wyczekać ewentualny koniec korekt. Numer jeden to wybicie mocnego wsparcia, czyli sygnał do pogłębionej korekty. Numer dwa poziom korekty fibo 50% na którym wielu inwestorów dokonuje zakupu przed pojawieniem się sygnału.

Drugi obraz pokazuje obecną sytuację. Bliskie poziomy na których mamy szanse że cena się zatrzyma lub odbije. Widać że zaznaczyłem obecny zmniejszający się wolumen. Jaki scenariusz na najbliższe sesje handlowe? Idealnym było by obniżenie ceny na zwiększonym wolumenie aby poziom zaznaczony przerywaną linią został skupiony w całości nie powodując już zejścia. Odbicie ceny na wzrastającym dalej wolumenie jak zaznaczyłem cyfrą dwa. Przy takim scenariuszu będzie to książkowa korekta czyszcząca słabsze ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.