0 0
Read Time:58 Second

BTC

Komentarze Elona Muska, że ​​Tesla może wkrótce ponownie zacząć akceptować bitcoin, spowodowały, że kryptowaluta wzrosła powyżej 32 000 USD. 

Pojawia się po tym, jak Musk powiedział w maju, że producent samochodów elektrycznych przestanie akceptować bitcoiny przy zakupie samochodów ze względów na środowisko.

Inwestorzy Tesli i ekolodzy krytycznie oceniali sposób, w jaki bitcoin jest „wydobywany” przy użyciu ogromnych ilości energii elektrycznej wytwarzanej z paliw kopalnych.

„Chciałem trochę więcej należytej staranności, aby potwierdzić, że odsetek zużycia energii odnawialnej najprawdopodobniej wyniesie 50% lub więcej, i że istnieje tendencja do zwiększania tej liczby, a jeśli tak by się stało, Tesla wznowiłaby akceptowanie bitcoinów” – powiedział.

„Najprawdopodobniej wypowiedź brzmi w kontekście, że Tesla wznowiłaby akceptowanie bitcoinów”.

Musk powiedział, że osobiście posiada bitcoin, ethereum i dogecoin, z wyjątkiem bitcoina, którego posiadali Tesla i SpaceX.

„Mogę pompować, ale nie rzucam” – powiedział Musk. „Zdecydowanie nie wierzę w osiąganie wysokich cen i sprzedawanie… Chciałbym, aby bitcoin odniósł sukces”.

Na wykresie BTC mamy dobrą sytuację z wolumenem. Ostatni spadek na zwiększonym obrocie, i następnie zwiększającym się podczas wzrostu ceny. Niestety drugi obraz pokazuje że nadal pozostajemy w trendzie spadkowym i do czasu gdy pozostajemy pod linią, siła sprzedających jest większa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.