1 0
Read Time:2 Minute, 5 Second

Co z tym rynkiem BTC?

Patrząc na BTC w ostatni tygodniu mam wrażenie że były podejmowane próby większych zakupów ale nie do końca udane. Problemem jest to że ofert kupna jest więcej niż ofert sprzedaży. Dwa razy udało się dokonać większych zakupów przez inwestorów gdy „lała się krew”, czyli gdy były spadki, i część ludzi szybko sprzedawało bo bala się większych spadków. W tamtym czasie mogliśmy zaobserwować większy wolumen zakupowy, który spowodował skupowanie paniki. Obecnie gdyby ktoś chciał kupić w jednym rzucie kilka tysięcy BTC cena mogła by zbyt mocno wzrosnąć, spowodowało by to stratę na cenie jednostkowej. W takich sytuacjach należy to robić dokładnie tak jak z akcjami, kiedy chce się kupić dużą ilość po względnie dobrej cenie. Zakupów dokonuje się w dłuższym terminie mniejszymi partiami aby nie zwiększyć ceny.

Z drugiej strony taka sama sytuacja jest ze sprzedażą danego waloru na giełdzie. Nie można zrzucić całego pakietu akcji lub kryptowalut jakie się posiada, ponieważ cena spadła by zbyt nisko i cala transakcja była by mniej opłacalna. Wtedy Widzimy konsolidację lub zatrzymanie ceny w danym zakresie tworząc jakąś figurę. Czasem zobaczymy trójkąt, czasem chorągiewkę, a innym razem symetryczny box. W takich sytuacjach osoby inwestujące w kontrakty mogą zwierać pozycję tak zwane; „od bandy do bandy” grając zarówno gdy cena spada jak i wtedy gdy cena rośnie.

Skalping bez Lewara?

Inaczej sprawa ma się gdy ktoś inwestuje w fizyczne aktywa. Wtedy u góry musi sprzedać aby zaraz dokupić taniej, jednak to nie takie proste, i trzeba mieć ogromne doświadczenie aby umieć zarobić na niewielkich ruchach ceny. Inwestorzy obracającymi fizycznymi walorami i łapiący małe zmiany cen zazwyczaj robią to na płynnych rynkach dużymi kwotami, aby cała operacja miała sens, ponieważ zakup za kilka tysięcy USD i sprzedaż osiągając 0.1% zysku nie jest współmierna do ryzyka. Taka praktyką cechują się instytucje bankowe mające miliardy do dyspozycji i dostęp do książki zleceń swoich klientów. Wtedy dobrze widać gdzie cena dotrze i zostanie pochłonięta przez rynek. Prywatny inwestor taką praktykę stosuje na rynku lewarowanym, posiadając mniejszą kwotę lecz duże możliwości zawierania transakcji często przekraczające budżet jaki był by potrzebny bez dźwigni finansowej.

BTC w klinie

Obecna formacja tworząca się na BitCoin pokazuje nam że cena się uspokoiła i ktoś prawdopodobnie dokupuje małe ilości przygotowując się na dalsze wzrosty, ponieważ wolumen kupujących jest większy niż sprzedających. Decyzję podejmować będziemy mogli po zrealizowaniu scenariusza który przedstawia obraz poniżej. Kreski z obrazu są na lokalnych wsparciach i oporach w których cena może zareagować gdy cena zostanie wybita ponad formację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.