0 0
Read Time:1 Minute, 4 Second

W załączonym obrazie widzimy że kilka Państw ma dziś święto. W takich sytuacjach z doświadczenia wiem że ruchy na rynku są albo nienaturalnie duże lub bardzo małe. W takie dni jak dziś i w poniedziałek pozostaje po za rynkiem i nie handluje bo warto pamiętać że nie musimy zarobić wszystkich pipsów świata 😉 Do tego trochę wolnego ponad programem tygodniowym dobrze wpłynie na głowę i na myślenie. Warto mieć takie podejście aby nie wpaść w handel bez przerwy (Over Trading).

Instytucje bankowe są głównym dostarczycielem płynności. Oznacza to że wymiana walut i obrót aktywami finansowymi bez banków (klientów banków) nie funkcjonował by tak jak obecnie. Dlatego jeśli w jakimś kraju jest święto, i Banki są zamknięte to wtedy można zauważyć że spread jest zwiększony lub zmiany cen są bardzo duże lub nic się nie dzieje i zmiany cen są bardzo małe. W takich sytuacjach za płynność często odpowiadają roboty i algorytmy oraz reszta świata która w tym czasie handluje. Oczywiście mniejszym kapitałem dlatego można zauważyć że ruchy na rynku są trochę inne.

Dziś święta mają kraje; Szwajcaria, Niemcy, Anglia, Kanada.

Święta w poniedziałek: Australia, Chiny, Szwajcaria, Francja, Niemcy, Włochy, Anglia.

Kraje które również mają święta a nie zostały wymienione mają niski wpływ na rynek dlatego nie są brane pod uwagę jako kluczowi dostawcy płynności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.