0 0
Read Time:1 Minute, 4 Second

W załączonym obrazie widzimy że kilka Państw ma dziś święto. W takich sytuacjach z doświadczenia wiem że ruchy na rynku są albo nienaturalnie duże lub bardzo małe. W takie dni jak dziś i w poniedziałek pozostaje po za rynkiem i nie handluje bo warto pamiętać że nie musimy zarobić wszystkich pipsów świata 😉 Do tego trochę wolnego ponad programem tygodniowym dobrze wpłynie na głowę i na myślenie. Warto mieć takie podejście aby nie wpaść w handel bez przerwy (Over Trading).

Instytucje bankowe są głównym dostarczycielem płynności. Oznacza to że wymiana walut i obrót aktywami finansowymi bez banków (klientów banków) nie funkcjonował by tak jak obecnie. Dlatego jeśli w jakimś kraju jest święto, i Banki są zamknięte to wtedy można zauważyć że spread jest zwiększony lub zmiany cen są bardzo duże lub nic się nie dzieje i zmiany cen są bardzo małe. W takich sytuacjach za płynność często odpowiadają roboty i algorytmy oraz reszta świata która w tym czasie handluje. Oczywiście mniejszym kapitałem dlatego można zauważyć że ruchy na rynku są trochę inne.

Dziś święta mają kraje; Szwajcaria, Niemcy, Anglia, Kanada.

Święta w poniedziałek: Australia, Chiny, Szwajcaria, Francja, Niemcy, Włochy, Anglia.

Kraje które również mają święta a nie zostały wymienione mają niski wpływ na rynek dlatego nie są brane pod uwagę jako kluczowi dostawcy płynności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *