0 0
Read Time:1 Minute, 22 Second

BitCoin

Widoczne zatrzymanie na wykresie BTC pozwala inwestorom skupić się na innych aktywach krytpograficznych lub zupełnie innych instrumentach z rynku powszechnego (giełdowego). Ale obecna sytuacja na wykresie pokazuje nam sygnały które mogą być pomocne w podjęciu decyzji gdy zacznie się coś działać z ceną na wykresie. Zaznaczyłem numerycznie obraz który przeanalizujemy.

Jedynka to zmniejszający się wolumen, który jak już pewnie wiecie wskazuje że ruch spadku ceny jest korektą. Impuls trendowy prawie zawsze występuje razem z dużymi obrotami, a korekty z opadającymi obrotami, ponieważ nie odwraca się pozycji gdy trend trwa.

Numer dwa na obrazie to potwierdzenie tego że próba sprzedaży 12 tysięcy BTC została skupiona za pierwszym razem, a drugim razem półtorej dnia później, część z tych inwestorów zrealizowała szybki zysk jednak pułap cenowy 58 000USD został utrzymany. Pisząc szybki zysk, mam na myśli inwestorów obracających dużymi ilościami, i tylko przy takim ruchu jak opisuje paczka tysiąc BTC dała sprzedającemu 3 miliony czystego zysku. I ostatni punkt na który czekamy…

Numer trzy to dwie możliwości, i od zachowania ceny zależeć będzie jaką decyzję podejmiemy. Jeśli cena będzie spadała i jednocześnie obroty się znacznie zwiększą to możliwa jest korekta do poziomu o którym pisałem w zeszłym tygodniu. Przebicie ceny 58k USD na dużym wolumenie da otwartą drogę do mocniejszego spadku. W przypadku gdy cena będzie powoli spadać, ale nie będzie to równe z wolumenem, spokojnie będziemy czekać aż inwestorzy dadzą impuls (osobiście zakładam impuls wzrostowy). I to jest druga opcja, czyli impuls wzrostowy na zwiększonym wolumenie który będzie sygnałem do dalszych zakupów kryptowaluty.

Jeśli macie jakieś pytania które Was zastanawiają, lub nie rozumiecie jakieś części analizy, zapraszam do komentowania, odpowiem na każde pytanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.