0 0
Read Time:1 Minute, 21 Second

Od tygodnia widzimy że BitCoin wszedł w konsolidacje, co dla wielu inwestorów jest męczące. Na forach czytamy ciągle pytania czy cena wzrośnie, czy można kupować, czy lepiej czekać. 90% z tych pytań jest na tyle bez sensu że ludzie którzy je zadają nie mają bladego pojęcia o tym jak działa rynek. Jedyna myśl to jak zarobić na spekulacji BitCoina.

Spójrzmy na wolumeny obrotu. Bardziej po lewej stronie widzimy zielony słupek wolumenu który dał sygnał kupna dużej ilości krypto waluty. po czym w niedługim czasie kurs jednym powolnym ruchem zaczął iść w górę. Co ważne, nawet stosunkowo duża sprzedaż nie powodowała korekty, i cena cały czas rosła, co dawało do myślenia że jest tyle osób chętnych skupić walor że cena nie może spać.

Dalej korekta odbyła się na stosunkowo obniżonym wolumenie, i bez większych obrotów, co wskazywało na to że nie ma chętnych nadal na sprzedaż, wszyscy trzymają.

I to co widzimy na dolnym obrazie

Po dalszych wzrostach wolumen obrotu zaczął słabnąć. Kurs szedł w górę ale wymiana między inwestorami słabła, aż do momentu gdzie pojawiła się duża sprzedaż waloru która spowodowała korektę. Powrót aby utworzyć podwójny szczyt, i ostra korekta w dół. Sygnał aby zamieniać walor na gotówkę pojawiał się wcześniej, niestety dla wielu lepiej pytać na forach internetowych niż poświęcić trochę czasu na naukę.

Idąc dalej pojawił się kolejny czysty sygnał do zakupów. Przy praktycznie minimalnym skoku ceny, duży wolumen zakupowy. Kilka godzin później cena oczywiście wróciła do górnego lokalnego poziomu.

Obecnie warto czekać na takie sygnały. Pamiętajmy że konsolidacja może oznaczać głębszą korektę, ale nie należy zawierać pozycji w ciemno.. Czekamy za sygnałem, i dopiero wchodzimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.