0 0
Read Time:2 Minute, 10 Second

Coinbase to amerykańska giełda kryptowalut z IPO na horyzoncie. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o IPO Coinbase, a także przegląd firmy.

Akcje Coinbase: podstawy

Obecnie niewiele wiemy o pierwszej ofercie publicznej Coinbase (IPO). Wiemy, że firma złożyła projekt dokumentu rejestracyjnego w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w dniu 17 grudnia 2020 r.

Ten dokument jest obecnie poufny i nie poznamy dokładnych szczegółów IPO – takich jak giełda, na której spółka zamierza notować, czy docelowej ceny akcji – dopóki nie zakończy on pomyślnie rejestracji w SEC.

Coinbase: krótka historia

Coinbase zostało założone w 2012 roku przez Briana Armstronga – obecnego dyrektora generalnego (CEO) – i Freda Ehrsama. Ma siedzibę w San Francisco i działa jako giełda kryptowalut i broker mający w swojej ofercie np: bitcoin , bitcoin cash , ethereum ,ripple, litecoin i inne.

Firma rozwija się od momentu powstania i zgłosiła zamiar przeprowadzenia IPO w SEC w grudniu 2020 roku, co oznacza, że ​​może wejść na giełdę w 2021 roku.

Jaki jest model biznesowy Coinbase?

Coinbase ma dwa podstawowe produkty. Pierwsza to giełda do handlu wyżej wymienionymi kryptowalutami – znana jako Global Digital Asset Exchange (GDAX). Druga to platforma dla użytkowników do handlu bitcoinami, bitcoin cash, ether ripple, litecoin i innymi.

Coinbase oferuje potencjalnym klientom rachunki do handlu kryptowalutami. W sumie firma oferuje swoim użytkownikom ponad 25 kryptowalut, z których część to niszowe możliwości zwane ”altcoinami”, ponieważ nie są one szeroko znane w głównym nurcie kryptowalut i nie mają rozpoznawalnej nazwy bitcoin, litecoin, ether i marszczyć.

Firma pobiera prowizję od swoich użytkowników za korzystanie z platformy, a jej użytkownicy mogą handlować z dźwignią. Ma dwa konta: zwykłe i pro. Zwykłe konto pobiera wyższe prowizje, podczas gdy konto pro firmy ma niższe prowizje dla użytkowników.

Należy pamiętać, że od 6 stycznia 2021 r. Zasady Financial Conduct Authority (FCA) oznaczają, że handel kryptowalutami w Wielkiej Brytanii jest dostępny tylko dla profesjonalnych handlowców. Dlatego nie jesteś już w stanie zająć pozycji na popularnych tokenach, takich jak bitcoin, litecoin, ether lub ripple, jeśli jesteś sprzedawcą detalicznym.

Cena akcji Coinbase: jak analizować akcje Coinbase

Powinieneś użyć zarówno analizy technicznej, jak i analizy fundamentalnej, aby przeanalizować cenę akcji Coinbase, gdy firma wejdzie na giełdę.

  • Analiza techniczna dotyczy formacji wykresów, wskaźników technicznych i historycznych działań cenowych
  • Analiza fundamentalna jest oparta na podstawach firmy, w tym na jej przychodach netto lub rachunku zysków i strat

Podczas szacowania ceny akcji Coinbase, gdy firma się pojawi, należy zastosować połączenie obu tych form analizy – zwłaszcza, że ​​cena akcji firmy może być zmienna, biorąc pod uwagę nieodłączną zmienność na rynku kryptowalut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.