0 0
Read Time:1 Minute, 3 Second

Dane Makro

Jak spojrzymy na dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny od razu zobaczymy że na rynkach będzie się działo dużo. Przedsmak widzieliśmy już wczoraj gdzie inwestorzy pewnie chcieli przewidzieć dzisiejsze odczyty. Pomijając tych którzy wykorzystują nielegalnie zdobyte informacje do zawierania transakcji. Dzisiejszą sesję zaczynamy od danych dla Francji, raczej nie spodziewam się z tego powodu dużych ruchów, jednak rynek będzie tworzył podstawę do następnych godzin. Czerwony PMI dla Niemiec pokazuje że analitycy oceniają Niemiecką gospodarkę jako pogorszoną sytuację, więc Dax40 wczoraj spadał nie bez powodu. Dziś po indeksie DAX40 spodziewam się tego samego, po wejściu Anglii na rynek. Chyba że Niemieccy sąsiedzi nas zaskoczą i dane będą znacznie lepsze niż oczekiwania.

Ważne dane dla funta Brytyjskiego. Jednak tu dużej zmiany nie będzie, co też na samą cenę może nie wpłynąć, bardziej oczekiwał bym zmiany ceny przez dane które rynki oczekują dla USD. Pary z dolarem Amerykańskim mogą mieć dużą zmienność i wzmocnić się w stosunku do USD. Wczorajsza sesja pokazała nam osłabienie GBP ale spadek liczony może być w kategorii korekty przed dalszym wzrostem.

Celowo nie omawiam Szwajcarskiego Franka ponieważ na tym rynku nie wiele się zmienia. Szwajcaria jest stabilną gospodarką, i założenia w stosunku do zmian ceny w parze z USD należy rozpatrywać przez pryzmat siły dolara a nie słabości franka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.