BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Ethereum to globalna platforma open source dla zdecentralizowanych aplikacji.

Dzięki Ethereum, możesz tworzyć kod który pozwala utrzymać cyfrową jakość, działa dokładnie tak jak został zaprogramowany i jest dostępny na całym świecie.

Ethereum to fundament nowej ery Internetu:

  • Internet z wbudowanymi pieniądzmi i płatnościami.
  • Internet, w którym użytkownicy są właścicielami swoich danych, a aplikacje nie szpiegują i nie okradają.
  • Internet, w którym każdy ma dostęp do otwartego systemu finansowego.
  • Internet zbudowany na neutralnej infrastrukturze o otwartym dostępie, nie kontrolowany przez konkretną osobę czy firmę.

Wprowadzony na rynek w 2015 roku Ethereum jest wiodącym na świecie programowalnym blockchainem.

Podobnie jak inne systemy blockchain, Ethereum ma natywną kryptowalutę zwaną ether (ETH). ETH to pieniądz cyfrowy. Jeśli słyszałeś o Bitcoinie, ETH ma wiele podobnych funkcji. Jest całkowicie cyfrowy i w każdej chwili może być wysłany w dowolne miejsce na świecie. Podaż ETH nie jest kontrolowana przez żaden rząd ani firmę – jest zdecentralizowana i ograniczona. Ludzie na całym świecie używają ETH do dokonywania płatności, jako środek przechowywania wartości lub zabezpieczenie.

Ale w przeciwieństwie do innych systemów, Ethereum może znacznie więcej. Ethereum jest programowalny, co oznacza, że programiści mogą go używać do budowania nowego rodzaju aplikacji.

Te zdecentralizowane aplikacje (ang. „dapps”) zyskują zalety kryptowaluty i technologii blockchain. Są godne zaufania, co oznacza, że po „przesłaniu” ich do Ethereum zawsze będą działać zgodnie z tym jak zostały zaprogramowane. Mogą kontrolować zasoby cyfrowe w celu tworzenia nowych rodzajów aplikacji finansowych. Mogą być zdecentralizowane, co oznacza, że nie kontroluje ich żaden podmiot ani osoba.

W tej chwili tysiące programistów na całym świecie buduje i wymyśla nowe rodzaje aplikacji w Ethereum. Z wielu możesz korzystać już dziś:

  • Portfele z kryptowalutą które umożliwiają dokonywanie tanich, natychmiastowych płatności za pomocą ETH lub innych aktywów
  • Aplikacje finansowe, które umożliwiają pożyczanie lub inwestowanie zasobów cyfrowych
  • Rynki zdecentralizowane, które pozwalają handlować aktywami cyfrowymi, a nawet „prognozami” dotyczącymi wydarzeń w świecie rzeczywistym
  • Gry, w których jesteś właścicielem zdobytych w grze zasobów i możesz zarabiać prawdziwe pieniądze
  • I wiele, wiele więcej.

Społeczność Ethereum jest największą i najbardziej aktywną społecznością blockchain na świecie. Obejmuje ona programistów protokołów, badaczy kryptoekonomicznych, cypherpunków, organizacje wydobywcze, posiadaczy ETH, twórców aplikacji, zwykłych użytkowników, anarchistów, 500 największych firm z listy Fortune, a od tej pory także Ciebie .

Nie ma firmy ani scentralizowanej organizacji kontrolującej Ethereum. Ethereum jest utrzymywane i ulepszane przez zróżnicowaną globalną społeczność współpracowników, którzy pracują nad wszystkim – od protokołu podstawowego po aplikacje konsumenckie. Ta strona internetowa, podobnie jak reszta Ethereum, została zbudowana – i nadal jest budowana – przez grupę ludzi pracujących wspólnie.

Co to jest ETH i jak ją zdobyć?

ETH jest natywną walutą Ethereum. Są to „cyfrowe pieniądze”, które można błyskawicznie i tanio przesyłać przez Internet, a także wykorzystywać w wielu aplikacjach opartych na Ethereum.

Najłatwiejszym sposobem na zdobycie ETH jest dokonanie zakupu. Istnieje wiele giełd kryptowalut, które pozwolą ci kupić ETH, ale to z której z nich możesz skorzystać, będzie zależało od tego, gdzie mieszkasz i w jaki sposób chcesz zapłacić.

Jedna z giełd z Polską obsługą i dobrą płynnością to BitBay BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Alternatywnie możemy zaproponować Kriptomat

Artykuły i aktualności na temat kryptowalut znajdziesz w dziale „kryptowaluty

Więcej na temat giełd i obrotu kryptowalutami przeczytasz na naszej stronie; Giełdy