0 0
Read Time:44 Second

Kryptwaluta ETH mimo że porusza się zgodnie z BTC, to jednak daje nieco inne sygnały. Inwestorzy również dokonują innego obrotu krypto monetami. Kiedy BTC zaliczył spory wolumen sprzedażowy, nikt nie był zbyt chętny do wyprzedawania swoich Ethereum. Pokazuje to obraz poniżej na którym widać minimalny wolumen sprzedażowy, za to ogromny na tle wcześniejszych zakupów wolumen zakupowy, co świadczy o tym że panuje duży optymizm wśród inwestorów kupujących ETH

Dodatkowym argumentem z analizy jest oscylator stachostyczny który wskazał dywergencje, dzięki czemu w połączeniu z wolumenem mogliśmy podjąć decyzję. Na obrazie zaznaczone liniami, niższa cena ETH, wyższe wskazanie Stocha.

W odwrotnej sytuacji, gdy będziemy rozważali realizację części zysku można patrzeć na to w kontekście wolumenu sprzedaży oraz dodatkowego wskaźnika pokazującego zachowanie kursu. Nie wykluczone że zobaczymy również dywergencję spadkową. Zawsze należy zwracać uwagę na więcej niż jeden sygnał ponieważ dzięki temu jest mniejsza szansa na popełnienie błędu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.