0 0
Read Time:1 Minute, 17 Second

EURUSD

Sytuacja na Ukrainie nie ulega zmianie, a nawet jest coraz gorsza. Rynki pozostają w stanie dużej niepewności gdy nowe sankcje są nakładane na Rosję i na Rosyjskie surowce. Skoncentrujmy się na parze walutowej EURUSD. Poniżej obraz z perspektywy W1. W normalnych warunkach rynkowych mielibyśmy idealny sygnał na odbicie po długim trendzie. Jednak teraz sytuacja opiera się o wojnę, o zdarzenie na które ma wpływ jeden człowiek, jedno Państwo. Z technicznego punktu widzenia wybicie ponad linię trendu dało by szanse na większy wzrost. Jednak z logicznej strony kryzys może się jeszcze mocno pogłębić..

Wczoraj usłyszałem informację że Europa nie jest do końca przekonana nad pełnymi sankcjami w stosunku do Rosji. Kilka Państw jest uzależnionych od surowców Rosyjskich do tego stopnia że pełna rezygnacja spowodowała by odcięcie gazu w domach obywateli. Do tego Węgry które mają na czele Orbana. Człowieka który zapewne ma osobiste interesy z Putinem, i który jest taką samą hieną na pieniądze jak sam Putin. Orban przez to nie chce odciąć się od Rosji bo za dobrze na tym zarabia i dlatego jest takim skończonym snobem, że zabronił przewozu pomocy dla Ukrainy przez Węgry. Celowo nie używam mocniejszych słów mimo że bardzo bym chciał.. Jego postępowanie przyczynia się do pogłębiania kryzysu na Ukrainie która została napadnięta przez jego kolegę Putina.

Czego spodziewamy się w tej sytuacji na wykresie..? Liczył bym na odbicie, tak samo jak w parze GBPUSD, ale mam wiadomość że to nie jest jeszcze ostateczny dołek cenowy. Zalecam redukcję pozycji i zawieranie mniejszych transakcji ze względu na dużą zmienność na rynkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.