0 0
Read Time:50 Second

GBPUSD

Obecna sytuacja na wykresie funta Brytyjskiego w parze z dolarem Amerykańskim wygląda mniej ciekawie niż jeszcze miesiąc temu. Trend wyhamował i widzimy niepewność w ruchu. Dziś może być rozwiązanie tej sytuacji ponieważ Członkowie BOE RPP głosują nad tym, gdzie ustalić podstawowe stopy procentowe, a ich publiczne zaangażowanie jest często wykorzystywane do rzucania subtelnych wskazówek dotyczących przyszłej polityki pieniężnej.

Podczas tych głosowań gubernator BOE i kilku członków RPP zeznaje przed sejmową Komisją Skarbu na temat inflacji i perspektyw gospodarczych. Przesłuchania trwają kilka godzin i mogą powodować niestabilność rynku w tym czasie. Szczególnie zwraca się uwagę na bezpośrednie komentarze na temat rynków walutowych.

Na wykresie pokazałem zakres konsolidacji który bardzo subtelnie kieruje się do góry jak zaznaczone niebieskie linie. Osobiście chętnie zobaczył bym dalszy wzrost ale mam na uwadze że miejsce które zaznaczyłem na dole prostokąta (mały wykrzyknik) może zostać wybite, i wtedy prawdopodobnie wracam do dalszych spadków ceny. Jak napisałem wyżej, dzisiejsza niestabilność na rynku może spowodować że nie będę zawierał transakcji do czasu wyklarowania sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.