GameCredits, czyli kryptowaluta srticte powiązana ze środowiskiem sportu elektronicznego. Dowiedz się czym jest GameCredits, jak powstało i jakie są rokowania tego projektu.
GameCredits – co to jest?
GameCredits to jeden z projektów technologii Blockchain. Powstał w lutym 2014 roku, a jego głównym celem jest implementacja technologii bloków w grach i w e-sporcie. Mówiąc prościej pomysłodawcy projektu zauważyli możliwość wprowadzenia Blockchain do gier, aby ułatwić i w dużej mierze zalegalizować możliwość zarabiania poprzez granie.
Jak można wyczytać w White Paper inspiracją projektu była sytuacja, która miała miejsce podczas dużego wzrostu popularności gry World of Warcraft. Pojawił się wówczas problem nagminnej sprzedaży przedmiotów lub „złota” używanego w grze na portalach aukcyjnych za prawdziwe pieniądze. Kłopot polegał na tym, że użytkownicy sprzedawali „złoto” jakby byli jego właścicielem, a wedle prawa posiadali tylko licencje na użytkowanie. Tłumaczono to w ten sposób, że gracz nie mógł być posiadaczem, ponieważ wszystkie dane na temat ilości „złota” jakie posiadał znajdują się na serwerach dostawcy gry. Tak więc w przypadku awarii dane zostają utracone. Dlatego właściciel gry udzielał użytkownikom tylko licencji na czas dystrybucji gry.
Twórcy GameCredis słusznie zauważyli, że technologia Blockchain rozwiązuje ten problem. Każdy gracz może kupić sprzedać przedmiot zapisany w tej technologii za cyfrowe aktywo. Reasumując projekt skierowany jest dla graczy i deweloperów gier i umożliwia wymianę cyfrowymi dobrami przez graczy, lub na linii gracz deweloper. Dodatkowo ma gwarancje posiadania unikalnego przedmiotu zapisanego w technologii Blockchain. Wszystko brzmi bardzo dobrze, jak więc wygląda sytuacja tokenów GameCredtis

Tokeny GAME
Tokeny projektu są obecnie notowane na niewielu giełdach. Najbardziej znane platformy umożliwiające zakup GAME to Bittrex oraz polski BitBay. Obecna cena tokena to okolice 0,12$. Jego ATH miało miejsce 9 stycznia 2018 roku a cena wyniosła 6,67$. Obecny obrót dzienny wynosi ok. 19 tyś $, co plasuje projekt na odległym 591 miejscu pod względem kapitalizacji. Tokeny oprócz wymiany na giełdzie można otrzymać grając w gry partnerskie lub korzystając z bonusów na platformach współpracujących. Listę stron można znaleźć na stronie projektu.
Sytuacja i prognozy przyszłości Game Credits
Przyglądając się projektowi można odnieść wrażenie, że jest to strzał w dziesiątkę, więc token GAME powinien piąć się w górę i przynosić zyski. Tymczasem po krótkim wzroście w okolicach tak zwanej „bańki kryptowalut” wartość GAME spadła o prawie 99%. Co więc się wydarzyło? Projekt w początkowych latach rzeczywiście spotykał się z entuzjastyczną aprobatą fanów technologii Blockchain. Później jednak GameCredits ucichł. Nie było żadnych informacji na temat planów rozwoju. Na stronie brakowało nawet tak podstawowego dokumentu jak Whitepaper. Jedyne informacje jakie można było przeczytać, to domniemanie porzucenia projektu przez założycieli i sprzedaż domeny.
Projekt łączy się z NovaToken i diametralnie zmienia podejście. Obecnie na ich stronie można znaleźć Whitepaper, pojawiły się też informacje odnośnie zespołu. Dodatkowo w zakładce news co miesiąc publikowane jest uaktualnienie planu na najbliższy czas oraz realizacja dotychczasowego. Można się dowiedzieć między innymi, że token GAME przeszedł na ERC-20 i odbyło się to 1 lipca 2020 roku.
Obecnie dział marketingowy mocno pracuje nad różnego rodzaju promocjami na partnerskich platformach. Dodatkowo Game Credits prowadzi rozmowy z dużymi giełdami kryptowalut, aby umożliwić sprzedaż tokenów, jak również zamierza podjąć współpracę z MCO w zakresie kart debetowych.
Po dwuletnim zamrożeniu wygląda na to, że projekt zaczyna ambitnie działać i realizować swoje założenia. Kompletny plan i zakres współpracy można znaleźć na stronie internetowej Game Credits. Wygląda on imponująco, więc może warto zainteresować się tokenem GAME już teraz? Choć jak piszą sami twórcy odradzają oni zakupu tokenów w celach spekulacyjnych, a zalecają używania go jedynie w grach.