0 0
Read Time:49 Second

Gaz to instrument który jest wyjątkowo trendowy. Niedoświadczeni inwestorzy często dokonują złej oceny tego waloru przez co wpadają w kłopoty depozytowe przetrzymując stratną pozycję licząc na odwrócenie kierunku trwającego trendu, lub chociaż korektę aby mogli zamknąć pozycję. Od lat widać jak gaz potrafi iść długo w jednym kierunku, lub nieoczekiwanie zmienić kierunek po to aby w kilka dni zbić cały poprzedzający ruch

Na załączonym obrazie widać obecnie trwający ruch do dołu i możliwe poziomy zatrzymania, jednak warto w tym miejscu wyznaczyć dodatkowy kanał aby mieć punkt końcowy ewentualnej korekty.

Gaz to techniczny instrument który skierowany jest raczej do doświadczonych inwestorów którzy mają wyrobiony nawyk czekania i długiej obserwacji instrumentu zanim podejmie się konkretną decyzję. Znane są historię ludzi którzy zarabiali na gazie przez lata, a decyzja która wedle nich miała być dobra okazała się zgubna. Decyzja która doprowadzała do wyzerowania konta ponieważ Ci inwestorzy nie dopuszczali myśli że trend może trwać tak długo i trzymali pozycję w przeciwnym kierunku.

Trend jest twoim przyjacielem 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.