1 0
Read Time:49 Second

Funt Brytyjski nieco wyhamował dzięki czemu inwestorzy mają zapewne szanse na dobranie zleceń pod dłuższy ruch. Konsolidacje oznaczają że ktoś dobiera duże pozycje rozbite na wiele małych aby nie mieć zlej ceny całościowej, dzięki czemu jeden zakup nie spowoduje dużej zmiany ceny w jednej świecy. Inwestorzy indywidualni nie doznają tego dylematu który powoduje rynek gdy się chce zawrzeć dużą pozycję, lecz nie można tego zrobić po prostu klikając i czekając, tak samo z realizacją zysków.. Ale to temat na osobną stronę.

Obrazy poniżej przedstawiają dwa scenariusze na dzisiejszy dzień. Niebieskie koła oznaczają strategiczne miejsca od których będzie zależał dalszy ruch ceny. Moim zdaniem, nie wyłapujemy pierwszego naruszenia poziomu, czekamy za korektą, i wtedy podejmujemy decyzję o zawarciu transakcji.

Możliwe obecnie jest zarówno dojście do górnej granicy trójkąta i odbicie jak również kolejna próba przebicia wsparcia do którego były już 4 podejścia. Ze względu na kilkukrotne próby naruszenia poziomu zakładam dalszą korektę spadkową, jednak nie podejmuje decyzji póki wykres jasno nie wskaże kierunku.

Jeden komentarz


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.