1 0
Read Time:3 Minute, 22 Second

Kryptowaluty i technologia blockchain

To obecnie jedna z najszybciej rozwijających się branż na świecie i coraz więcej prywatnych osób, jak instytucji decyduje się na inwestycję w wirtualne aktywa. Z tego artykułu dowiesz się jak bezpiecznie i efektywnie inwestować w branżę krypto.

Jak zacząć inwestować w kryptowaluty?

Aby zacząć inwestować w kryptowaluty, musisz je najpierw zakupić. Jest na to kilka sposobów, jednak najpopularniejszym w dalszym ciągu pozostaje ich zakup w kantorach lub na giełdach. W pierwszej kolejności potrzebować więc będziesz konta na giełdzie krypto, gdzie prawdopodobnie wymagana będzie weryfikacja twojej tożsamości i konta bankowego, w większości przypadków trwa to jednak tylko kilka minut. Do tego przyda ci się również kryptowalutowy portfel, w którym będziesz mógł przechowywać kryptowaluty. Po połączeniu go z kontem bankowym jesteś gotowy do rozpoczęcia swoich pierwszych inwestycji.

Jak bezpiecznie inwestować w kryptowaluty?

Inwestycje w kryptowaluty bywają ryzykowne, dlatego warto się do nich dobrze przygotować, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym inwestorem. Stosując kilka zasad, sprawisz, że twoje środki będą bezpieczne, a także przyniosą ci zyski.

Sprawdź giełdę

Jeśli zdecydujesz się zacząć inwestować w kryptowaluty, przyda ci się do tego giełda, których obecnie jest bardzo dużo. Ważne jest zaznajomienie się z tym tematem. Warto, więc poczytać recenzje, lub jeśli masz taką możliwość popytać bezpośrednio znajomych. Bezpieczna giełda to podstawa udanego handlu. Chociaż spełniają tę samą funkcję, różnią się one regułami, opłatami za prowadzenie konta i przesyłaniu środków, dlatego ważne jest, aby wybrać taką, która będzie dostosowana do twoich potrzeb.

Rozwijaj swoją wiedzę

Branża krypto rozwija się dynamicznie i nieustannie wprowadzane są w niej nowe rozwiązania. Warto, więc poszerzać swoją wiedzę na ten temat. Pomoże ci to w wyborze inwestycji, na których zarobisz. Ważne jest również, aby korzystać ze sprawdzonych źródeł, ponieważ tak jak w każdej innej dziedzinie w branży krypto nie brakuje oszustw i piramid finansowych, od których na pewno chcesz się trzymać z daleka.

Dostosuj wirtualny portfel do swoich działań

Jeśli zdecydujesz się na zakup kryptowalut, musisz także wiedzieć, w jaki sposób je przechowywać. Istnieje wiele rodzajów kryptowalutowych portfeli i ważne jest dopasowanie go do własnych potrzeb. Warto więc sprawdzić jego wymagania techniczne, a także kwestie bezpieczeństwa. O rodzajach portfeli cyfrowych dowiesz się więcej z tego artykułu.

Weź pod uwagę potencjalne ryzyko

Inwestycje w kryptowaluty wiążą się z ryzykiem, zwłaszcza jeśli chodzi o nowe kryptowaluty, których wartość na giełdzie może się diametralnie zmienić w ciągu kilku minut. Dlatego działaj rozważnie i nie inwestuj pieniędzy, na których stratę nie jesteś gotów.

Strategie inwestycyjne

Holding

Jeśli chodzi o te najbardziej popularne kryptowaluty takie jak Bitcoin, czy Ethereum wielu inwestorów decyduje się na długoterminowe inwestycje, które nazywane są holdingiem. Kupują daną kryptowalutę i czekają, aż jej wartość na rynku wzrośnie do satysfakcjonującej ich ceny. W ten sposób są w stanie wygenerować duże zyski, jednak zajmuje to nieco czasu.

Krótkoterminowe inwestycje

Wielu inwestorów decyduje się również na drugą metodę, jaką jest krótkoterminowa inwestycja. Kupują oni kryptowaluty, kiedy ich cena spada i odsprzedają, kiedy tylko ich kurs wzrośnie. Jest to metoda, która przynieść może dużo zysków, jednak wymaga większego zaangażowania i wnikliwej obserwacji rynku.

Arbitraż

Arbitraż to również stosunkowo bezpieczna metoda, która przynosi natychmiastowy zysk. Polega on na zakupie kryptowaluty na jednej giełdzie, aby natychmiast odsprzedać ją na drugiej, gdzie jej kurs jest w danym momencie wyższy. Wymaga ona jednak nieco większego zaangażowania i posiadania konta na różnych giełdach, dlatego raczej decydują się na nią bardziej doświadczeni traderzy. O arbitrażu dowiesz się więcej z tego artykułu.

Inwestycje w branżę krypto

Kupowanie kryptowalut to nie jedyna opcja inwestycji w tej dziedzinie. W branży krypto rozwija się obecnie wiele firm i jest to znakomita okazja do stania się ich współwłaścicielem. W jaki sposób można zainwestować? Spółka tworzy tokeny, które można nabyć. Jest to jednoznaczne z udzieleniem jej pożyczki na szybszy rozwój projektu i inwestorom proponowane są dwie ścieżki inwestycji:

  • wymiana tokenów na równowartość akcji
  • pobieranie odsetek za zainwestowane pieniądze w czasie trwania umowy.

Jeśli zdecydujesz się na pierwszą opcję, po przekształceniu projektu w spółkę akcyjną, twoje tokeny zostaną wymienione na udziały w firmie, dzięki czemu będziesz mógł czerpać zyski ze wzrostu cen akcji lub dywidend. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.