0 0
Read Time:1 Minute, 0 Second

Ampleforth (AMPL)

Kryptowluta która wcześniej nie była omawiana zbyt często ponieważ nie jest w kręgu możliwych dużych wzrostów ceny. Ale Jednak wartość handlową posiada ogromną! Oto wyjaśnienie:

AMPL jest kryptowalutą, która charakteryzuje się automatycznie dostosowywaną do zapotrzebowania podażą. Oznacza to, że w sytuacji gdy protokół zdefiniuje aktualną cenę AMPL jako zbyt wysoką, saldo portfela rośnie. Analogicznie, jeśli cena jest zbyt niska, saldo portfela maleje. Proces automatycznej korekty podaży, który występuje w przypadku Ampleforth jest znany jako „rebase” i zachodzi raz dziennie. Wyróżnia się dwa rodzaje rebase:

  • dodatni – zachodzi w momencie, gdy cena AMPL przekroczy 1.06 USD;
  • ujemny – zachodzi w momencie, gdy wartość AMPL spadnie poniżej poziomu 0.96 USD.

Celem takiego działania jest stworzenie zachęt, które z kolei poskutkują powrotem rynkowej ceny Amplefortha do około 1 dolara amerykańskiego.

Tak więc gdy cena jest bliska 1USD warto zacząć robić zakupy. Zysk na poziomie od 5% do 10% jest dość prosty do realizacji. Początkowe zakupy na poziomie około 1USD za 30% kapitału na handel na tej kryptowalucie. Potem następne 30% gotówki aby dokupić poniżej dolara, i ostateczne 40% pozostałej gotówki zamienić na kryptowalutę przy cenie w okolicy 0.85USD. Jak wynika z protokołu, cena wzrośnie tylko trzeba czekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.