0 0
Read Time:2 Minute, 18 Second

Jedna z ważniejszych domen związanych z kryptowalutami na rynku polskim została sprzedana za milion PLN inwestorowi, który, póki co nie podaje swoich danych. Wszystko wskazuje na to, że ktoś kładzie fundamenty pod duży biznes!

BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Kryptowaluty.pl – domena sprzedana za milion PLN

Z informacji, do których udało się dotrzeć redakcji tokeneo.com, wynika, że w obecnym miesiącu pewien inwestor odkupił najpopularniejszą domenę związaną z kryptowalutami (jeżeli chodzi o polski rynek) za okrągłą sumę, a dokładnie milion PLN! Co ciekawe, stworzono ją jeszcze w połowie 2012 roku. Przez pewien okres była ona wystawiona na giełdzie domen internetowych – aftermarket.pl za kwotę 70 tysięcy PLN. Finalnie 26 maja bieżącego roku sprzedano ją za 50 tysięcy PLN.

Według dostępnych informacji, do realizacji projektu biznesowego opartego na domenie kryptowaluty.pl wybrano Blockchain Software House z Krakowa, który ma już na swoim koncie wykonanie kilku znanych projektów w branży krypto. Na jego stronie istnieje możliwość pobrania raportu o przyszłości całej branży związanej z technologią blockchain.

500 000 000 PLN wartość biznesu, który powstaje na domenie kryptowaluty.pl

Pod adresem domeny kryptowaluty.pl, znajdują się dane o wartości branży związanej z kryptowalutami wraz z prognozą na rok 2025. W ostatnim czasie nabrała ona dużej dynamiki m.in. poprzez wzrost wartości czołowych kryptowalut. Według licznych badań,  to dopiero początek adopcji, ponieważ mniej niż 1% światowej populacji miała w ogóle do czynienia z wirtualnymi walutami. Masowy handel nimi oraz wymiana znajduje się dopiero przed nami. 

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż w momencie w którym doszło do transakcji, Bitcoin pokazał wszystkim swoją siłę, dynamicznie podnosząc się po upadku z marcowego krachu. Dla przypomnienia kurs tej kryptowaluty spadł do poziomów poniżej 5 000 USD za monetę, a pod koniec maja jego cena oscylowała już w pobliżu 9-10 000 USD. Nie dziwi nas zatem, że w branży tej dostrzeżono ogromny potencjał!

Od tamtego momentu do dziś wartość Bitcoina podwoiła się, jego kurs zmierza zaś w kierunku 20 000 USD za monetę. Oprócz najstarszej kryptowaluty ostatni miesiąc okazał się szczególnie owocny również dla czołowych altcoinów. Na prowadzenie pod względem procentowych wzrostów na przełomie listopada wyszedł XRP, który przyniósł swoim inwestorom zwrot z inwestycji w wysokości 177% oraz Stellar, którego wartość w zakresie 30-dniowym wzrosła wówczas o 160%.

Zainteresowanie rynkiem kryptowalutowym rośnie

Według statystyk słowo ,,kryptowaluty” wpisywane jest w wyszukiwarkę Google średnio 60 tysięcy razy miesięcznie. Wzrosty na Bitcoinie oraz altcoinach przyciągnęły uwagę wielu inwestorów.

Jeżeli chodzi zaś o cały rynek kryptowalutowy, od maja bieżącego roku jego kapitalizacja podniosła się z poziomu 260 miliardów USD do 574 miliardów USD obecnie.

Kupno tak silnej domeny związanej z tą branżą może wskazywać na pokładane w niej ogromne nadzieje. Dalsze działania w tym zakresie będą przez nas monitorowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.