0 0
Read Time:1 Minute, 21 Second

BTC

Dawno nie patrzyłem szczegółowo na wykresy kryptowalut ponieważ są w fazie spadków a ja zająłem się innym walorami. Kiedy spojrzymy na wykresy BTC to widać zdecydowaną niepewność, duże skoki cen nie poparte trendem. Wygląda to bardziej na krótkoterminowe handlowanie większych graczy, niż na konkretne działanie. Spojrzenie na wolumen również nie wiele nam pokazuje. Jedynym i głównym czynnikiem pozytywnym na wykresie BitCoin’a jest to że ustanowiony lokalny dołek cenowy nie został wybity, a nawet nie był testowany, co jest pozytywnym sygnałem z rynku. Wykres poniżej pokazuje nam to o czym pisze.

Numer jeden to dołek na którym był stosunkowo duży wolumen, tam inwestorzy skupowali wszystko jak leciało. Jest to miejsce ostateczne do obrony, ale dla nas ważniejszy jest poziom oznaczony numerem dwa.

Miejsce oznaczone numerem 2 jest to miejsce lokalne, już testowane, i wybronione. Jest to też miejsce które nadaje lokalny trend (przerywana wzrostowa linia trendu). Pierwszym negatywnym sygnałem będzie wybicie tego poziomu. Górna przerwana linia jest oporem który da nam otwartą drogę do dalszego wzrostu. Po wybiciu poziomu, można spokojnie zaczynam kupować małe paczki BTC.

ETH

Sprawdźmy teraz wykres ETH. Na wykresie Ethereum mamy podobną sytuację ale jest jakby spokojniejszą. Sam wolumen pokazuje spokojniejsze ruchy, na obrotach wolumenowych które są stabilniejsze, nie ma tak dużych skoków ceny jak w BTC. Nie ma takich jednostkowych obrotów jak wyżej. Nie widać takiej paniki przy sprzedaży i euforii przy zakupie. Rynek bardziej mi przypomina ten regulowany niż kryptowalutowy. Przy oporze gdzie jesteśmy poprowadziłem linię którą wystarczy ze cena przebije i mamy pozytywny sygnał jak w BTC. Dobrze gdyby wybicie odbyło się na dużym obrocie to będzie dodatkowy aspekt do zawierania transakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.