0 0
Read Time:1 Minute, 32 Second

Korekta Bez wolumenu..

Na rynku kryptowalutowym pojawiła się delikatna korekta. Bitcoin oraz większość czołowych altcoinów doznało spadku wartości – w wielu przypadkach wynosi on nie więcej niż 5% w zakresie dobowym.

Najważniejsze informacje:

Cena Bitcoina spadła poniżej 18 000 USD. Inne kryptowaluty również odnotowały straty – w wielu przypadkach nie przekraczają one jednak 5% w zakresie 24-godzinnym

Jeżeli chodzi o 7-dniowe spadki wartości na czołowych coinach, wśród projektów z pierwszej TOP 20 CoinMarketCapu najsłabiej wypał Litecoin (-19,47%), tuż za nim znalazło się Cardano (-15,40%) i Chainlink (-15,10%)

Aktualna sytuacja na wykresach kryptowalut

Rynki kryptowalutowe zalała dziś czerwień. Bitcoin znalazł się poniżej linii 18 000 USD za monetę, tracąc 3,21% w zakresie dobowym oraz 7,92% w ciągu ostatnich 7 dni. Altcoiny poszły w jego ślady, one jednak doznały silniejszych spadków.

Spośród wszystkich projektów z TOP 20 CMC najbardziej stratnym okazał się Litecoin – w jego przypadku utrata wartości w zakresie tygodniowym wyniosła ponad 19%, a w 24-godzinnym 6,45%.

Tuż za nim plasują się dwa altcoiny zajmujące pozycje obok siebie w rankingu kryptowalutowym, są to Cardano i Chainlink. Oba straciły około 15% w ciągu ostatnich 7 dni oraz 4-6% w trakcie doby.

Wahania cenowe na rynku kryptowalut

Tego typu ruchy są czym naturalnym dla tej klasy aktywów. Niektórzy inwestorzy od dłuższego czasu spodziewali się korekty na Bitcoinie. Zazwyczaj kryptowaluta ta pociągała za sobą resztę rynku. Obecne spadki nie są jednak wysokie, mogą one stanowić także okazję dla innych użytkowników do nabycia określonej kryptowaluty po niższej cenie. 

Ten rok był zdecydowanie owocny dla całego rynku aktywów kryptowalutowych. W listopadzie zaś wiele czołowych coinów przybrało najmocniej na wartości. Choć najbliżej swojego dotychczasowego ATH znajduje się Bitcoin, altcoiny również nie zwalniają!

źródło; Tokeneo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.