0 0
Read Time:1 Minute, 0 Second

Na mniej niż dwa tygodnie do zakończenia okresu przejściowego rozmowy w sprawie Brexitu między Londynem a Brukselą są na krawędzi.

Premier Boris Johnson ostrzegł, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie wypadnięcie Wielkiej Brytanii z UE bez umowy handlowej. Ale Michel Barnier, główny negocjator UE ds. Brexitu, wyraził optymizm, że porozumienie można zapewnić – nalegając, aby pozostało tylko kilka „przeszkód” pozostających bez rozwiązania.

Wyzwania pozostają, nawet jeśli umowa zostanie zawarta. Propozycje będą następnie musiały zostać poddane pod głosowanie przez parlamentarzystów w Londynie oraz w Parlamencie Europejskim. A ponieważ zbliżają się święta Bożego Narodzenia, nie ma zbyt wiele czasu do stracenia.

Naszym skromnym zdaniem, Polityka Europejska i mocarstwo Królewskie Anglii nie są na tyle agresywne aby doprowadzić do wyniku którego nikt się nie spodziewa. Porozumienie będzie. W większym lub mniejszym stopniu, ale będzie. Jeśli się mylę przyznam to w artykule po Brexicie. Również od początku kiedy tylko było referendum w sprawie Brexitu zakładałem że funt Brytyjski się umocni, ponieważ gospodarka i poziom życia w Anglii jest na tyle dobry że to Państwo tylko zyska na opuszczeniu Unii Europejskiej. Początkowe problemy związane z cłem i wolnym handlem będą kłopotliwe, ale myślę że zostanie to rozwiązane aby jak najbardziej ułatwić życie ludziom i przedsiębiorcom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.