0 0
Read Time:1 Minute, 48 Second

NZDCAD

Dawno nie omawiany NZDCAD który jest w mocnym trendzie spadkowym. Pierwszy wykres to interwał czasowy W1 na którym widać obecną pozycje na wsparciu od którego już kilka razy cena się odbijała. Jednak jeśli popatrzymy na wykres z niższej perspektywy to tak naprawdę nie ma jeszcze jasnego sygnału do odwrócenia. Miejsce ciekawe, ale nie na styl inwestycji którą przekazuje od początku, poparty konkretnym sygnałem zamiast wchodzenie na poziomach, które dla wielu (szczególnie początkujących) mogą być mylące.

EURUSD

Czy dolar jest aż tak mocny jak pokazuje to wykres, czy może Europa tak słaba? To jest ciekawe pytanie, ponieważ para walutowa EURUSD nie pokazuje inwestorom optymistycznych prognoz. Cena na koniec tygodnia zatrzymała się w okolicy wsparcia i Azja obecnie nie ruszyła kierunkiem. Sytuacja prawie podobna jak pary walutowej wyżej. Niby poziom dobry, ale konkretnego sygnału nie ma. Nastąpiło wybicie wsparcia które zazwyczaj cechuje się odwróceniem, ale w tej sytuacji dokładnej jak wyżej, bez sygnału nie podjął bym decyzji o zawarciu transakcji, dla mnie jest trend spadkowy.

GAZ

Realizacja planu astronomicznych cen błękitnego paliwa dzieje się na naszych oczach. Szkoda że cierpieć będą Ci mali odbiorcy. Szkoda że to biedni zawsze dostają po głowie za to jakie decyzje padają na górze.

Obecnie wykres ceny gazu nie wygląda optymistycznie. Cena wybiła opór na ogromnym wolumenie. Każde następne wybicia są na większych wolumenach, i z angażowaniem coraz większych pieniędzy. Tak dużych jak przez ostatnie czasy nie mieliśmy. W zeszłym roku pisałem o dużych obrotach, ale jeśli porównać je do obecnych, to nie ma o czym pisać. Proponuje abyście porównali ostatnie wpisy gazu osobiście a sami się przekonacie.

ZŁOTO

Cena złota mocno została zbita w dość krótkim czasie, jednak nadal mamy szanse odbicia. Nie patrzyłbym w ten sposób na wykres, jednak dość szeroki zakres ceny na niskim interwale który nie dał konkretnego kierunku wskazywał na walkę między bykami i niedźwiedziami.

Pierwszy wykres to właśnie to co napisałem wyżej. Nie ma tu zdecydowania w jakimś konkretnym kierunku ale średnia ruchu jest dość duża. Drugi wykres to poziom na którym jesteśmy i w przypadku dalszego zejścia ceny w dół poziom zostanie zanegowany tak że będzie można szukać pozycji krótkich w przypadku korekty wzrostowej.

XAUUSD M1
XAUUSD H4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.