0 0
Read Time:2 Minute, 16 Second

Przed nami kolejny tydzień na rynku finansowym. Większe akcje rynkowe już się wydarzyły z początkiem miesiąca. Obecnie nie widać zbyt wiele na wykresach, jednak część z tego co przyniosła sesja Azjatycka spróbujemy przeanalizować.

Zaczynamy od srebra H4. Widać ze wyznaczona strefa wsparcia okazała się na tyle mocna że cena waloru została utrzymana i inwestorzy zaczęli kupować. Wyjście ponad strefę daje nam pozytywny widać na wzrost, jednak lokalny opór musi zostać przebity aby mieć potwierdzenie chęci dalszego podbijania ceny. Przed wybiciem możliwe cofnięcie dlatego zalecam ostrożność przed wchodzeniem w pozycję długie bez potwierdzenia.

USDCAD H4. W piątek cena wyprzedziła dane makroekonomiczne które miały się pojawić popołudniu. Okazało się że już od sesji Angielskiej kurs wielu par walutowych podążał w kierunku osłabienia się dolara Amerykańskiego. Dane makro tylko to potwierdziły. W tej sytuacji niech ktoś powie że nie ma manipulacji na rynku Forex. Obecnie nie ma czystej pozycji. Jesteśmy na lokalnym wsparciu, widać formacje trójkąta opadającego co może być oznaką możliwej głębszej korekty. Do czasu wyjścia w którąś stronę nie podejmuję decyzji. W przypadku przebicia wsparcia wejście po korekcie.

USDCHF H4. Szwajcarski Frank utworzył znaną formację oRGR. W tej chwili czekamy na potwierdzenie poprzez korektę ceny do linii wsparcia. Na tym poziomie poczekam na reakcję i zamierzam podjąć próbę wejścia w pozycję długą. Ta para walutowa pokazuje nam że możliwe jest jeszcze osłabienie dolara. Tak jak w przypadku USDCAD formacja wskazuje na możliwe pogłębienie korekty. Czytanie formacji z różnych par walutowych może dać sygnał do rozpatrywania konkretnego scenariusza na walucie którą obserwujemy jako główną.

GBPUSD H4. Funt Brytyjski nadal w kanale wzrostowym. Cena mimo korekt utrzymuje trend wzrostowy o którym piszę od początku prowadzenia strony. Gospodarka Brytyjska jest zbyt mocna aby nastąpił drastyczny spadek zaufania do tego kraju. Jednocześnie biorę pod uwagę możliwą mocniejszą korektę, ponieważ sama cena mocno wyhamowała. Nie ma już takiej niepewności jak w czasie trwania rozmów o Brexit. Dopóki nie pojawi się mocny sygnał nie zawieram pozycji krótkich na dłuższy termin. Obecnie po przebiciu lokalnego oporu otworzy nam się droga do dalszych wzrostów. Wielu handlowców widziało tam formację klina, lecz został on wybity w piątek więc równocześnie zanegowany. Póki sytuacja się nie wyklaruje w pierwszych godzinach sesji EU pozostaje po za rynkiem.

BTC H1. Wyhamowanie BitCoin nie jest niczym niezwykłym. Każdy spodziewał się tak mocnych ruchów jak w 2017 roku. Ale w tym wypadku już wiele instytucji powoduje to że cena nie lata jak wariat. Obecnie widzimy odbicie od wyznaczonej linii trendu, która jest jednocześnie wsparciem na poziomie ceny 37700. Jedynie martwi mnie trochę wolumen obrotów który jest trochę zbyt niski. Jeśli cena się cofnie i jednocześnie wolumen wzrośnie należy uważać na głębszą korektę. Obecnie mamy pozytywny impuls do dalszych wzrostów, ale trzeba mieć „palec na spuście” aby zareagować w odpowiednim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.