0 0
Read Time:1 Minute, 25 Second

Ze względu na święto w Azji oraz dzisiejszy Amerykański dzień Prezydenta na rynku nie widzę żadnej klarownej wskazówki co do kierunków par. Sam osobiście prawdopodobnie większość sesji handlowej pozostanę po za rynkiem, jedynie jako obserwator. Tak więc dzisiejszy przegląd będzie raczej dość krótki.

Dzisiejszy przegląd zaczniemy od Szwajcarskiej waluty w parze do dolara Amerykańskiego. Widać słabnącego dolara przez którego para przebiła wsparcie i zmierza dalej do dołu. Jest szansa na ponowną próbę testu oporu ale bardziej spodziewam się dalszego pogłębienia dołka cenowego. Nie wykluczone że po przebiciu lokalnego wsparcia podejmę próbę wejścia małą pozycją.

USDJPY wygląda bardzo optymistycznie. Można powiedzieć że zupełnie przeciwnie do większości par z dolarem Amerykańskim. Widać słabnącego Jena dzięki czemu para nie przebiła wyznaczonego wsparcia i ruch jest kontynuowany w górę. Wyjścia z klina daje pozytywny impuls do odwrócenia trendu, jednak widać równocześnie że cena jest na poziomie oporu z sierpnia 2018r. Jak poprzednio, przez dzisiejszą niską płynność moje decyzję handlowe będą ograniczone.

GBPUSD jest mocno pompowany, co nie powinno być dla nas zaskoczeniem ponieważ pisałem o tym niemal od początku założenia strony. Widzimy głównie podczas sesji Azja/Australia że cena rośnie praktycznie bez korekt. Obecnie na dwóch obrazach zaznaczyłem miejsca docelowe. Dalszy wzrost ma zasięg do ceny 1.40117. Korekty oczekuje do linii wsparcia na poziomie zaznaczonym na obrazie.

Ropa Naftowa wedle poprawionych założeń dalej zmierza do góry. Pierwszy zakres cenowy był błędny ponieważ nie wziąłem pod uwagę możliwości zakresu cenowego z wyznaczonej flagi w połowie ruchu. W tej chwili spodziewam się wzrostu do zaznaczonego poziomu, jednak nie będę tam zawierał pozycji krótkich do czasu kiedy rynek nie da jasnego sygnału ponieważ jak widać trend jest na tyle mocny że zlecenia zabezpieczające SL mogą tylko napędzić wybicie ponad poziom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.