0 0
Read Time:2 Minute, 27 Second

Witam w kolejny poniedziałkowy poranek. Od razu zaczynamy od przeglądu tego co widać na wykresach.

EURUSD H1 Widzimy tworzący się trójkąt z którego mamy szansę wyjść górą. Dalsza kontynuacja ruchu w górę miała by sens i potwierdziła by analizę z zeszłego tygodnia. Jednak w ciemno nic nie zakładamy i inwestycji dokonujemy dopiero jak cena wyjdzie po za formacje, i najlepiej zrobi retest.

GBPUSD H1 podczas sesji Azjatyckiej cena pary walutowej doszła do oporu który na tez chwile okazał się solidny. Obecnie korekta już rozpoczęta ma szanse utrzymać się do poziomu zaznaczonego na obrazie. Poziomy fibo mogą zostać osiągnięte w oznaczonych krzyżykami miejscach. Nie jest sztywny poziom który zakładam, ale ze względu na linie trendu biorę na poważnie możliwość zajęcia pozycji długich przy fibo 50 lub 61.8 jeśli nastąpi warunek który występuję w mojej strategii. Warunek który zasygnalizuję możliwe odwrócenie ceny, już po prostu korektę.

USDCAD H4 Para walutowa w piątek bardzo mnie zawiodła. Niestety moje założenie na wzrost okazało się beznadziejne. Spodziewałem się umocnienia Dolara Amerykańskiego a wszyscy widzimy co się dzieje. Zastanawiam się czy takie działanie nie jest po części celowe. Jednak po dolarze Amerykańskim spodziewałem się czegoś więcej. Obecnie poziom wsparcia pokrywający się z linią klina może być punktem docelowym od którego nastąpi korekta. Na tą chwilę nie zamierzam rozgrywać tej pary.

Srebro H1 ostatnimi czasy porusza się lepiej niż złoto (momentami bardziej przewidywalnie). W piątek aż trochę żałowałem że nie podjąłem decyzji wejścia w srebro zamiast w złoto które finalnie zamknąłem na zero. Obecnie po pompie z forumowego reddit’a kurs porusza się w stosunkowo szerokim zakresie. Po przebiciu wyznaczonego oporu mamy szanse na wybicie ceny górą, jednak do tego czasu rozpatrujemy kurs jako szeroką konsolidację.

Złoto H4 podobnie jak srebro w którym jest szansa na mocniejszy ruch w górę. Jednak w złocie widać trend spadkowy i podejmując decyzje o pozycji długiej trzeba mieć to na względzie. Decyzje o ewentualnej pozycji planuje podjąć w miejscu zaznaczonym na obrazie. Jeśli cena zareaguje i się odbije, mam w zamiarze po reteście wejść w pozycje krótką.

Ropa Naftowa która już zareagowała na wyznaczony poziom teraz jest w fazie lokalnych korekt. Osobiście podjąłem jedną pozycje krótką przed danymi które mimo założeń były zdecydowanie lepsze niż oczekiwano, ale niestety zamknięta została na zero, po czym kurs poszedł w zakładanym kierunku. Ale taki jest rynek, i lepiej 5 razy wyjść na zero niż 1 raz na minus. Po tak dużych wzrostach w zasadzie w ostatnim czasie bez korekcyjnych, teraz spodziewam się wypełnienia formacji OverBalance. Możliwe dojście do wyznaczonego poziomu, lub do drugiego wsparcia które pokrywa się z wyznaczonym zasięgiem największej korekty w ruchu trendowym.

BTCUSD H1 widać że trend jest bezapelacyjnie bardzo mocny. Lokalne korekty nie wykazują się dużą intensywnością. Jeśli ktoś obserwuje kryptowaluty dokładniej zauważy że BTC nawet na korektach spadkowych nie ma dużych wolumenów, wolumeny obrotu walorem pojawiają się w momencie skupowania przez inwestorów liczących na dalsze wzrosty. Dzięki temu widać gdzie leży cały czas siła i warto to mieć na uwadzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.