0 0
Read Time:1 Minute, 51 Second

Witajcie w cotygodniowym przeglądzie rynku. Dziś na świecie jest ogłaszanych mnóstwo danych. Jest to nietypowa sytuacja ponieważ poniedziałki należą do tych dni tygodnia gdzie dane zazwyczaj nie są ogłaszane w tak dużej ilości.

USDJPY H4 widzimy że cena jest przy granicy górnej linii kanału co może dać sygnał do korekty. Poziom pokrywa się z oporem gdzie cena kilkukrotnie reagowała około pół roku temu oraz wcześniej. Sądząc po prognozach na „ISM PMI dla przemysłu” dla USA nie ma pewności co do umocnienia ani osłabienia waluty.

GAS H4 cena doszła do poziomu wsparcia który pokrywa się z fibo 50. Poziom ten jest bliski linii wyznaczonego kanału. Możliwy retest poziomu aby linia kanału została dotknięta, wtedy lokalne wsparcie ma szanse na utrzymanie ceny i odbicie w kierunku powstałego trendu wzrostowego.

GBPUSD H4 Para walutowa po intensywnej korekcie odbiła się od fibo 50 dzięki czemu znowu kurs znalazł się w wyznaczonym kanale wzrostowym. Możliwe podbicie ceny do poziomu linii kanału i fibo 50 lub 61.8 co pokryło by się z linią trendu poprowadzona po dołkach ostatnich wzrostów.

BTCUSD M30 BitCoin rozpatruje w niskim interwale ponieważ jego intensywna zmienność trochę spadła. Obecnie widzimy że cena wyhamowała i na tle wcześniejszych bardzo dużych obrotów teraz są zdecydowanie mniejsze. Po analizie wolumenu transakcji widać że inwestorzy kupujący kryptowalutę podjęli drugą próbę małych zakupów. Łączna wartość obrotów to kilka tysięcy BTC w ciągu godziny co jest słabym wynikiem. W momencie kiedy zobaczymy chęć zakupów powyżej 10 tysięcy sztuk krypto monet (minimum) w ciągu 30 miniut wtedy będziemy widzieć ze coś zaczyna się dziać. Taki wolumen powinien wzrastać razem ze wzrostem ceny co będzie świadczyło o tym że kupujący wrócili na rynek i mamy szanse na mocniejszy wzrost. Na obrazie zaznaczyłem typowo wolumenową sytuację która pokazuje że wolumen spada gdy jest korekta, a wzrasta gdy jest kontynuacja ruchu trendowego ceny.

GOLD H4 Poruszanie ceny przypomina mi bardzo sytuację z drugiej połowy 2019 roku. Jeśli interesowałeś się tym instrumentem wcześniej będziesz widział wtedy tworzył się kanał który trwał kilka miesięcy. Wtedy wszystko odbywało się w dużo mniejszej skali ponieważ zmienność była dużo niższa. Teraz obserwuje podobną sytuacje tylko korekty są dużo większe. W chwili obecnej widzimy zbliżanie się ceny do oporu który jest bardzo widoczny. Poziom na pewno do obserwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.