0 0
Read Time:1 Minute, 15 Second

Witajcie w kolejnym poniedziałkowym przeglądzie rynku. Dziś będzie krótko ponieważ względy zdrowotne zobowiązują mnie do wizyty u lekarzy.

Złoto w interwale m30 jest blisko lokalnego wsparcia. Ten poziom będzie w moim zainteresowaniu jeśli cena do niego dojdzie i wykona odbicie z retestem. W takiej sytuacji będę brał pod uwagę kontynuację ruchu wzrostowego. Ważne aby dołek retestu nie był niższy niż poziom odbicia od wsparcia.

USDJPY mimo zauważalnych problemów dolara ta para walutowa poruszała się do tej pory z dużą siłą do góry. Zatrzymanie na oporze dla wielu inwestorów mogło oznaczać sygnał do zawierania pozycji krótkich. Jednak to co powtarzam od samego początku pisania analiz że nie warto łapać szczytów ponieważ lepiej czekać za potwierdzeniem ceny. W tym wypadku retest mógł dać pierwszy sygnał do wchodzenia w pozycje krótką, jednak z krótkim zleceniem zabezpieczającym SL. Obecnie widzimy próbę kontynuacji, ale jasne dopiero to będzie po wejściu kapitału Europejskiego.

DAX30 jest jednym z faworytów inwestorów detalicznych. Sam lubię ten instrument finansowy ze względu na zmienność i możliwość zawierania transakcji w obie strony na niskich interwałach czasowych zgodnie z lokalnymi trendami. Jednak inwestorzy na forach i grupach telegram cały czas popełniają ten sam błąd. Na siłę łapią dołki i szczyty przez co zostają z pozycjami krótkimi w tej chwili. W połowie obecnych wzrostów wielu ludzi zaczęło zawierać pozycje krótkie mimo braku jakiekolwiek sygnału. W interwale czasowym H1 pozycję krótkie brałbym pod uwagę dopiero po przekroczeniu poziomów zaznaczonych na obrazie. Jeden to przecięcie linii trendu poprowadzonej po ostatnich dołkach, a drugi poziom to wybiciu wsparcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.