0 0
Read Time:1 Minute, 33 Second

Witajcie w kolejnym poniedziałkowym przeglądzie sytuacji na rynku Forex i nie tylko.

GBPUSD

Zaczniemy od funta Brytyjskiego ponieważ jego sytuacja po weekendzie mnie trochę zaskoczyła. Sam zastanawiałem się czy zostawiać pozycje na weekend ale ostatecznie zamknąłem. Widać że to była dobra decyzja ponieważ zakładałem dalsze wzrosty a cena pogłębiła lokalny dołek. W tej chwili po przebiciu zaznaczonego poziomu linii trendu raczej będę szukał wejścia w pozycje krótką z zasięgiem minimum na poziomy zaznaczone na obrazie.

EURUSD

EURUSD z interwału czasowego H4 zatrzymało się na lokalnym wsparciu. Jednak nie spodziewam się odbicia. Tak samo jak w funcie będę szukał pozycji krótkich po przebiciu wsparcia. Wejście po korekcie na lokalnym fibo 50 lub lokalnym oporze. Zasięg zaznaczony na obrazie. Jeśli cena jednak nie przebije wsparcia to pozycje długie przemyślę po wejściu kapitału Europejskiego i Angielskiego.

Złoto

Złoto jest w podobnej sytuacji jak waluty. Możliwe dalsze spadki które zapoczątkowała Azja. Nie wiem czego ma dotyczyć dzisiejsze przemówienie przewodniczącego FED, ale Azja najwidoczniej celowała w umocnienie USD. Sam nie jestem przekonany ale nie podejmuję decyzji na bazie domysłów. I Wy również nie powinniście ponieważ stawiacie swoje pieniądze.

DAX30

DAX30 cały czas jest w fazie wzrostów mimo ostatniej korekty. Z niskiego interwału mogliśmy rozegrać kilka pozycji krótkich. Jednak w wyższym interwale czasowym trend nie został jeszcze zanegowany. Zauważyć należy że cena odbiła się od fibo 161, ale ostatnie dołki nie zostały jeszcze wybite, a cena obecnie znajduje się na wsparciu. Po przebiciu pokazanej na obrazie linii trendu będę brał pod uwagę pozycję krótkie w dłuższej perspektywie. Cały scenariusz pokrywać się będzie z planem na waluty.

BTCUSD

BitCoin wyhamował po tym jak tydzień temu osiągnął nowe ATH. Obecnie widać po wolumenie obrotów że handel jest coraz mniejszy. Zauważyć również można że faza konsolidacji nadal pozostaje po stronie kupujących inwestorów którzy albo zaczynają kupować po spadkach, albo wykupują dołki tworząc zwiększony wolumen. Obecnie spodziewa się dalszych wzrostów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.