0 0
Read Time:1 Minute, 42 Second

Witajcie w nowym tygodniu. Czas rzucić okiem na wykresy. Poniedziałki lubią zaskakiwać, ale od rana nie wchodzę w transakcję tylko obserwuje jakie nastawienie mają inwestorzy. Zaczynamy!

Ropa Naftowa

Ropa Naftowa nadal bez zmian. Cały czas jest w konsolidacji i czekamy na wybicie w którąś stronę. Nie zmieniam poprzedniego wykresu i wklejam dokładnie to samo. W przypadku wybicia pamiętajcie aby zwrócić uwagę na zmienność i wolumen obrotów aby nie wejść w fałszywe wyjście z formacji.

Nasdaq

Nasdaq stworzył podwójny szczyt. Jeśli jesteś czytelnikiem od dłuższego czasu wiesz że nie patrzę na takie sygnały jeśli są przeciw głównemu trendowi. Podwójne szczyty w trendzie spadkowym i podwójne dołki w trendzie wzrostowym. Takie formację biorę pod uwagę. W tym wypadku zatrzymanie na oporze. Wejście z niskiego interwału czasowego kiedy będzie konkretny sygnał ponieważ do tego czasu nadal jest trend wzrostowy o czym pisałem w zeszłym tygodniu i możliwe że zobaczymy nowe szczyty.

DAX30

Niemiecki indeks DAX30 w zasadzie porusza się w konsolidacji. Z interwału czasowego H1 można zobaczyć że cena przekroczyła lokalny opór i jest obecnie nad linią trendu. Jednak jeśli spojrzymy na interwał czasowy M5 to zobaczymy konsolidację. Prawdopodobnie dziś sprawa się rozwiąże i nastąpi dalszy ruch w konkretną stronę który będziemy lokalizować i grać zgodnie z powstałym trendem.

DAX30 H1
DAX30 M5

USDCHF

Para walutowa znalazła się na poziomie lokalnego wsparcia z powstałego trendu wzrostowego. Możemy uznać to za dobry sygnał o którym pisałem przed chwilą przy analizie NQ. Mamy trend, mamy podwójny dołek. Póki nie przebijemy poziomu o którym pisałem w zeszłym tygodniu pozycję długie cały czas uzasadnione. Wyjście poniżej poziomu ceny 0.918xx może wskazywać na głębsza korektę dla dolara.

GBPUSD

Para Funta Brytyjskiego z Dolarem Amerykańskim cały czas w trendzie spadkowym. Mamy podobną sytuacje jak w zeszłym tygodniu gdy pisałem że w przypadku kiedy jakiś poziom jest kilkukrotnie testowany przez inwestorów z każdym kolejnym razem jest większa szansa na jego przebicie. Tak mamy i tym razem. Poziom jest testowany czwarty raz więc w przypadku ponownego zejścia możemy oczekiwać że cena w końcu wybije poziom wsparcia. Ewentualny zasięg zaznaczony linią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.