0 0
Read Time:1 Minute, 21 Second

Witajcie w kolejnym tygodniu handlowym. Szybki rzut oka na dane makroekonomiczne, nic konkretnego nie widać, żadnych danych o dużym wpływie na rynek. Dane makro dopiero od środy. Zatem sprawdźmy co dzieje się na wykresach.

EURUSD

W zeszłym tygodniu pisałem o tym że para walutowa ma szanse na dalszy spadek zgodnie z głównym trendem ponieważ cena doszła do wyznaczonego poziomu największej korekty w trendzie. Obecnie możemy zauważyć że cena konsoliduje robiąc niższe dołki, ale bardzo słabo. Po wybiciu niebieskiej linii będziemy nastawiali się na pozycje długie.

USDJPY

Para walutowa zachowuje się zgodnie z oczekiwaniami. Jesteśmy blisko poziomu który może być decydujący do dalszego rozpatrywania kierunku podążania ceny. Po przebiciu wsparcia możemy oczekiwać dalszych spadków, wejście standardowo po zrobieniu korekty. W przypadku odbicia należy obserwować zachowanie waloru ponieważ zdarza się próba odwrócenia kierunku ceny ale kupujący wtedy mają za mało siły i cena szybko wraca do kierunku trendowego.

Złoto

Złoto odbiło zgodnie z założeniami. Od początku pisze jakiego zasięgu się spodziewam ale powtórzę to gdy wybijemy poziom kanału i doczekamy się potwierdzenia. W tej chwili cena chwilowo konsoliduje przy poziomie strefy oporu oraz przy wyznaczonej linii trendu. W tym wypadku nie wiem czy dziś będę zawierał jakąś transakcję, czy poczekam aż sprawa się rozwinie, ale możliwe zarówno utrzymanie ceny w kanale jak i wybicie i kontynuacja wzrostów.

Ropa Naftowa

Ropa w zeszłym tygodniu zareagowała na dane makroekonomiczne wzrostami. Zmniejszenie zapasów spowodowało że inwestorzy zaczęli kupować walor, ale intensywność wzrostów nie utrzymała się na tyle długo abyśmy zaobserwowali widoczny trend. Na obrazie zaznaczona strefa wsparcia która może zostać przetestowana przez inwestorów w celu zakupu waloru po lepszej cenie przed nastymi wzrostami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.