0 0
Read Time:1 Minute, 41 Second

Zaczynamy ostatni tydzień handlowy w tym miesiącu. Dziś w zasadzie nie są przewidziane żadne poważne dane makroekonomiczne. Australia ma dziś święto. W czwartek Japonia będzie miała święto więc podczas sesji Europejskiej będzie można spodziewać się nieco innej zmienności niż zazwyczaj.

DAX30

Zaczynamy od Niemieckiego indeksu 30 największych spółek. Możemy zauważyć że ostatnia linia trendu którą wyznaczyliśmy nie została przebita przez co nadal kontynuujemy trend wzrostowy. W piątek kolejną próba wybicia dołem okazała się nieskuteczna dzięki czemu obecnie mamy szanse na wyjście ceny w górę. Na obrazie pokazałem jak może się zachować cena. Krzyżyk na dole jest moim potwierdzeniem możliwego odwrócenia trendu, ale ze względu na dość dużą odległość pozycję krótkie rozważę wcześniej jeśli pojawi się sygnał.

Złoto

W złocie nadszedł czas na małe dostosowanie kanału do warunków rynkowych. kanał został poszerzony i czekamy na jego wybicie aby kontynuować hosse. W tej chwili było tak duże nastawienie wszystkich na dalsze wzrosty że więksi inwestorzy wykorzystali rynek i realizowali zysk zbijając nieco cenę. Pisze o tym ponieważ dostaje powiadomienia od brokerów sugerujące tylko pozycję długie co może mieć wpływ na postrzeganie rynku. Sam zakładam dalsze wzrosty, ale głównie czekam na wybicie pokazanego oporu wtedy kontynuacje ruchu.

GBPUSD

W tej parze walutowej oczekuję raczej powrotu do kanału wzrostowego i dalszego ruchu w górę. Decydującym punktem będzie miejsce które jest zaznaczone na obrazie. Zanim tam dojdziemy może dużo się zmienić i jeszcze biorę pod uwagę pozycję krótkie w dłuższym terminie. Obecnie jesteśmy w okolicy oporu z początku miesiąca 6 kwietnia, więc najpierw musimy przebić ten poziom aby iść dalej do góry.

Srebro

Metal w zeszłym tygodniu odbił się od linii kanału i znowu znalazł się przy dolnej granicy. W tej chwili biorę por uwagę wybicie kanału dołem przez co możemy kontynuować ruch w dół który jest głównym trendem rozpoczętym po akcji pompowania na forum Reddit. Na obrazie zaznaczyłem orientacyjne miejsce w którym możemy spodziewać się dalszych spadków. W przypadku odbicia od wyznaczonej linii kanału przebicie oporu da nam otwartą drogę do mocnych wzrostów które będą zgodne z oczekiwanym ruchem złota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.