0 0
Read Time:2 Minute, 53 Second

Witajcie w ostatnim dniu miesiąca. Sesje z zeszłego tygodnia jak co miesiąc wskazywały na domykanie kontraktów, więc ten tydzień musimy uważać żeby nowe kontrakty nie zabrały nam zysku z całego miesiąc. Mark Douglas w książce „W transie inwestowania” pisał o częstym przypadków ludzi którzy handlują na giełdzie i instrumentami giełdowymi. Pisał o tym że handlowiec cały miesiąc ciężko pracuje, a w ostatnim tygodniu traci cały zarobek i jeszcze ponosi stratę. Znajome? Osobiście nie wiedziałem o takim zjawisku, ale czasem zdarzało się że chciałem aby ten ostatni tydzień był najlepszy i szybko rynek pokazywał kto ma rację.

USDCHF

Zaczynamy analizę od pary walutowej dolara Amerykańskiego do franka Szwajcarskiego. Jutrzejsze dane makroekonomiczne wskazują na gorszą sytuację ekonomiczną w Szwajcarii. PKB oczekuje się na poziomie -0.4% i zmniejszenie sprzedaży detalicznej. Na wykresie widzimy przełamanie linii trendu, i pierwszy sygnał do możliwych pozycji długich. W przypadku wybicia ceny ważnym poziomem jest ten znaczony na obrazie, wtedy można podjąć próbę dołożenia następnej pozycji na korekcie.

USDCHF H4

GBPCAD

Na wykresie funta Brytyjskiego do Kanadyjczyka nie zmieniło się za wiele. Widać że cena pozostaje cały czas w kanale więc czekamy za wybiciem utworzonej formacji. Do tego czasu pozycję zawierane wewnątrz kanału będą miały uzasadnienie, mając na uwadze że oczekujemy wzrostów tej pary walutowej.

GBPCAD H1

Ethereum

Kryptowaluta ETH tak samo jak BitCoin jest w fazie mocnych spadków. Niestety analiza wolumenu nie wygląda optymistycznie, widzimy że zwiększający się wolumen jest głównie przy sprzedaży. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na fakt że ogólny obrót jest dość mały więc musimy czekać za ruchem ze strony rynku. Jednak jeśli jesteście na rynku krypto wystarczająco długo powinniście pamiętać jak zachowywała się cena różnych walorów w okresie jaki mamy teraz… Bardzo mocne zrzuty przed wakacjami i okresem letnim. Duża panika ponieważ wielu inwestorów realizowało zyski. Obecnie złożyło się na to kilka czynników, ale nie zmienia to faktu że już to widzieliśmy. Sam kupowałem BTC po 200 usd żeby po miesiącu kosztował jeszcze raz tyle gdy już wszyscy mówili że to koniec kryptowalut.

ETH H1

NZDCAD

Na wykresie widać istotny sygnał odbicia ceny która wybiła lewe szczyty i obecnie jest w fazie korekty do wsparcia które zaznaczyłem na obrazie. Niestety na chwilę obecną nie możemy jednoznacznie być pewnymi kierunku. Powody są dwa. Po pierwsze analiza wykresu wskazuje na odbicie, i możliwą kontynuacje ruchu wzrostowego. Ale drugi aspekt to dane makroekonomiczne dla Kanady które wskazują na oczekiwaną poprawę sytuacji w tym kraju co może mieć wpływ na dalsze umacnianie się dolara Kanadyjskiego. Wedle zasady; „graj co widzisz a nie co Ci się wydaje” powinniśmy wchodzić w pozycje długie.

NZDCAD H4

WTI, BRENT, Ropa Naftowa

Patrząc na wykres wielu z Was pewnie myśli że czas na korektę. Zróbmy analizę wolumenu i przekonajmy się czy może tak być. Do tej pory od ostatniego wpisu na temat ropy naftowej cena wedle założeń poszła do góry, jednak nie zrobiła 100% tego co chcieliśmy. Ale rynek to nie apteka, nie może być wszystko dokładne jak na wadze. Więc obecnie zobaczmy że sytuacja nadal wygląda optymistycznie, to znaczy że podczas wybić do góry wolumen obrotu się zwiększa, więc jest dużo chętnych na zakup waloru. Podczas korekty spadkowej, wolumen słabnie, a gdy ktoś robi duży zrzut kontraktów pojawiła się strona popytowa która skupiła wszystko co inwestorzy w panice chcieli sprzedać, i Ci którzy podłączyli się aby rynek im nie uciekł. Efektem było że duży inwestor skupił wszystko co było na poziomie cenowym 66.20 USD i cena natychmiast zaczęła rosnąć (pewnie również aktywując zlecenia zabezpieczające SL pozycji krótkich)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.