1 0
Read Time:2 Minute, 27 Second

Witajcie w pierwszym poniedziałku nowego miesiąca. Ogólnie patrząc na rynek nie widzę nic więcej jak to co pokazywałem w zeszłym tygodniu. Ale przejdźmy do wykresów.

Nasdaq

Możemy zauważyć że potocznie nazywany NQ mocno odbił do góry po konsolidacji w jaką wpadł na tydzień czasu. Kilkukrotne próby wybicia górnego poziomu okazały się nieskuteczne ze względu na większy kapitał który skupował wszystko co było w okolicach ceny 1374. Wiemy że podczas konsolidacji ważny jest moment wybicia formacji przez co można zawierać transakcję zgodne z nowym ruchem. Obecnie cały spadek został już skupiony przez inwestorów i obecnie mamy szanse na dalsze wzrosty. Argumentem przemawiającym za dalszym wzrostem jest kolejna próba przebicia oporu który powstał podczas konsolidacji co daje sygnał że jest duża chęć na zwiększenie ceny tego waloru. Niebieskimi liniami zaznaczyłem poziom z którym inwestorzy walczyli. Linia na poziomie ceny 1360 jest wskazaniem do którego cena może jeszcze zejść przed prawidłowym wybiciem. Mimo wszystko nie zalecam łapania dołka tylko poczekanie na sygnał który da możliwość wejścia aby mieć potwierdzenie że cena idzie w zakładanym kierunku.

Złoto

XAUUSD cały czas porusza się w wąskim kanale. Dane makro na dziś i na jutro nie wskazują na duże zawirowanie na rynku więc obecnie dalej zakładamy trend wzrostowy. Na obrazie zaznaczyłem miejsce do którego cena może zrobić korektę. Miejsce to pokrywa się ze wsparciem i linią kanału więc jest duża szansa na ewentualną reakcję. Pamiętajmy że kanał jest dość wąski i często w takich przypadkach po pewnym czasie następują częstsze wybicia które poszerzają formację na wykresie. Jak wcześniej napisałem, nie zalecam łapania dołka na pokazanym wsparciu, lepiej poczekać za sygnałem który pokaże że faktycznie nastąpiło odbicie, zamiast stracić gotówkę bo chciało się wejść w najlepszym możliwym miejscu.

EURUSD

Nie wiem czy widzicie co stworzyło się na wykresie ale pokazałem to na wykresie. W zeszłym tygodniu po raz kolejny pojawił się temat związany ze zbyt silną walutą Euro. Tym razem nie przeczytałem o tym bezpośrednio z wypowiedzi przewodniczących Europy, a za pośrednictwem komunikatu jednego z brokerów, a ja do takich informacji nie mam przekonania takiego jak wywiad z kimś na ważnym stanowisku. Nie zmienia to jednak fakt że waluta euro po raz kolejny nabiera siły i może stanowić to problem dla przywódców którzy drukują ciężkie miliardy gotówki dla różnych Państw należących do strefy Euro. Osobiście poczeka za rozwinięciem sytuacji, ale jest szansa że wykorzystam okazję gdy cena przebije którąś z narysowanych linii.

BTC

Kryptowaluty dość mocno wyhamowały przez co nie ma zbyt wielu okazji do spekulacji. Jednak widzę pozytywny sygnał płynący z rynku gdy patrzę i analizuję wolumen. Na obrazie możecie zauważyć że podczas wzrostu ceny inwestorzy chętniej kupowali Bitcoina przez co zwiększały się obroty, ale już gdy dochodziło do sprzedaży wolumen się zmniejszał. Takie sytuację na rynku akcji wskazują na impuls wzrostowy i korekty. Brakuje teraz tylko spadku na dużym wolumenie, ale na małym obniżeniu ceny abyśmy widzieli że ktoś skupuje wszystko co inni chcą sprzedać dzięki czemu będziemy mieli jasny sygnał przed wzrostem najstarszej kryptowaluty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.