0 0
Read Time:1 Minute, 53 Second

Witajcie. Szybki przegląd danych makroekonomicznych wskazuje na dzisiejsze przemówienie prezes EBC Lagarde które może mieć duży wpływ na rynek. We wtorek przemówienie przewodniczącego FED, czyli pana Powell. Ale dopiero od środy zaczyna się mocne zawirowanie, ponieważ Flash PMI dla produkcji i usług będzie odczytywane zarówno dla Euro, jak i Anglii oraz USA, takie dane musimy próbować wkalkulować w nasze pozycję.

EURUSD

Europejska waluta daje popalić inwestorom którzy chcieli rozgrywać formację flagi zanim pojawił się sygnał wybicia. Tak na prawdę nie mamy dużych podstaw ekonomicznych do szukania odbicia które miało by pokryć cały spadek, ale cena pary walutowej zbliża się do wsparcia więc jest szansa na reakcje. Jak zawsze zalecam wyczekanie sygnału aby nie próbować łapać najlepszej ceny. Po tym spadku widać że prawie każdy wyłapany dołek zaliczyłby zlecenie zabezpieczające „SL”.

DAX30

Niemiecki indeks w piątek wpadł w bardzo mocny trend, co w zasadzie zrealizowało założenie jakie przygotowaliśmy na sesję, a nawet cena wybiła zakładany poziom dość znacznie. W tej chwili znajdujemy się na wsparciu, kreskami zaznaczyłem poziom w którym cena miała problem z przebiciem, co wskazywało w tamtym czasie na dużo zleceń w tej okolicy cenowej. Obecnie nie zakładam żadnego kierunku. Mam w zamiarze poczekać na wejście kapitału Europejskiego i wtedy będę decydował jaki kierunek obrać. Wejście jak zwykle zaplanuje z niskiego interwału czasowego M1 lub M5.

XAUUSD

Złoto można powiedzieć że zachowuje się w bardzo podobny sposób jak pary walutowe. Jest mocny trend który się utrzymuje z tą różnicą że widzimy mocniejsze wybicia które również można wykorzystać. Na obrazie zaznaczyłem miejsce w którym będę czekał na sygnał do zawarcia pozycji długiej. Jeśli się nie pojawi to nie będę próbował nic na siłę, bo nie warto upierać się przy swoim gdy nie mamy podstaw.

BTCUSD

Bitcoin trochę mnie martwi ponieważ obecną korektę zakładałem, ale nie w takiej formie jak ona występuje. Poziom na którym się znajdujemy to poziom wsparcia który widać było że został skupiony przez inwestorów. Mimo zwiększonego wolumenu wszystko co jedna strona chciała sprzedać (sprzedający) druga strona (kupujący) odkupiła nie powodując dalszego obniżenia ceny, jednak cena wraca blisko tego poziomu. Ważniejszym czynnikiem jest to co zaznaczyłem na obrazie, czyli zwiększający się wolumen na każdym zrzucie monet i brak chętnych do odkupowania. Czekam za rozwinięciem sytuacji, i za zwiększonym wolumenem podczas zakupów który wskaże odbicie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.