0 0
Read Time:1 Minute, 52 Second

Witajcie w ostatnim poniedziałku w tym miesiącu. W Europie zaczynamy okres wakacyjny, rynki będą coraz spokojniejsze, i nasze nastawienie nieco trzeba zmienić. W tym tygodniu w środę i czwartek zapowiedziane są dane makroekonomiczne które realnie wpłyną na rynek, ponieważ jest ich dużo dla największych gospodarek światowych. Co do samych spodziewanych odczytów, nie ma niespodzianek, i prognozy są nieznacznie różniące się od poprzednich publikacji danych.

USDCHF

Na tej parze walutowej mamy możliwą formację flagi. Jeśli cena wyjdzie w górę, to zasięg pokazany jest na obrazie. Zasięg pokrywa się z oporem którego część widać po lewej stronie. Preferuje wchodzenie w pozycję dopiero po wybiciu formacji i korekcie, ale nieraz zdarza się że kurs już nie cofa i tracimy okazję do zawarcia pozycji, więc można wejść połową pozycji po wybiciu formacji, a drugą częścią po korekcie (jeśli poprzednia nie zostanie zamknięta na zero).

XAUUSD

Złoto pozostaje w strefie którą wyznaczaliśmy w zeszłym tygodniu. W tym tygodniu już z całą pewnością cena obierze kierunek, dlatego warto obserwować, i czekać za wybiciem. Wejście standardowo po wybiciu formacji i korekcie, ale złoto czasem nie daje jasnego sygnału tylko robi mocną korektę i odbicie w formacji litery „V”, dlatego warto obserwować na niskim interwale czasowym aby móc wejść w czasie szybkiej zmienności.

DAX30

Niemiecki indeks mocno wyhamował przez co można zauważyć formację trójkąta w kanale wzrostowym. Obraz pokazuje o co i chodzi. Prawdopodobnie mój handel zacznę dziś nie wcześniej jak po wejściu Angielskiego kapitału, ponieważ od rana są zmyłki które czasem powodują niepotrzebne straty. Osobiście oczekuję dalszego wzrostu ceny, ale będę podejmował decyzję po ustaleniu kierunku, ponieważ handel to nie przewidywanie przyszłości, a inwestycję na podstawie tego co widzimy.

BTC

Bitcoin nie wygląda optymistycznie z jednego prostego powodu, nastąpił trend spadkowy. Najprościej to zauważyć po tym że dołki i szczyty ceny są coraz niżej. Niestety jeszcze brak jasnego sygnału odbicia, który wskazywał by na dalsze mocne wzrosty. Po za tym okres wakacyjny to wyciskanie inwestorów ze swoich monet, żeby je odkupić po lepszej cenie wiec możemy spodziewać się odbicia dopiero po wakacjach. Na obrazie zaznaczyłem to wybicie które mieliśmy teraz, i porównałem je do wcześniejszych podobnych. Ogólny wolumen zwiększa się podczas spadków, a pojedyncze wybicia to zapewne indywidualni inwestorzy którzy po prostu kupują aby trzymać walutę w dłuższym terminie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.