
Witajcie w pierwszym tygodniu nowego miesiąca. Sesja Azjatycka nie wyznaczyła kierunku, nie daje żadnych sygnałów, więc czekamy za Europą i za pierwszymi godzinami handlowymi.
EURUSD
Para walutowa Europy z Dolarem Amerykańskim pozostaje w trendzie spadkowym. Zaznaczone na obrazie wybicie oporu dopiero da nam możliwość szukania miejsca do pozycji długich. Zaznaczam że nie walczymy z trendem i nie łapiemy dołków ani szczytów mając nadzieję że może nam się uda. Dodatkowym argumentem który powoduje że trend nadal trwa są coraz niższe dołki i szczyty które regularnie tworzą się na wykresie wypełniając definicję trendu.

GBPUSD
Pamiętacie analizę z zeszłego tygodnia? Ta w której zakładałem spadek ceny do wsparcia na końcu prostokąta szarego. Analiza jest nadal aktualna, jeśli wejście Europejskiego kapitału spowoduje spadki. Ostatnio patrząc na wykres w zakresie dziennym zobaczyłem pewne podobieństwo ale jutro wkleję ponieważ dziś jest ogólne spojrzenie na rynek. W przypadku dalszego podbicia, lub też korekty, i chęci inwestorów na zwiększenie ceny pary walutowej, możliwy poziom na wzniesieniu 50% Fibonacciego. Jest to poziom oporu więc będzie zgodne kilka czynników.

Złoto
Na wykresie XAUUSD widzimy że cena nie przebiła się przez opór który utworzony został podczas konsolidacji. Przebicie tego poziomu da nam otwartą drogę do dalszego wzrostu i mocniejszego odbicia, jednak musimy uważać na „fałszywe wybicia” i lepiej wejść mniejszą pozycją lub poczekać na korektę. Kolejne zbliżenie się do poziomu oporu będzie dla nas pozytywne ponieważ każda kolejną próba przebicia ceny przez poziom powoduje że jest coraz większa szansa na złamanie oporu.

DAX30
Na wykresie Niemieckiego Indeksu ciężko stwierdzić konkretny kierunek, ponieważ widać dużą niepewność. Można zauważyć trójkąt który został utworzony. W tym momencie są możliwe dwa scenariusze. Pierwszy to niezdecydowanie ale inwestorzy kupujący będą silniejsi i trend będzie kontynuowany w kanale tworząc nowe szczyty. Druga opcja to zbieranie zleceń w tworzącym się zakresie, nie powodując mocnej zmiany ceny. Dzięki temu wybicie w którąś stronę nie spowoduje mniej korzystnych transakcji dla dużych inwestorów. Taka zbyt duża sprzedaż lub zbyt duże zakupy mogły by spowodować mało korzystną średnią cenę transakcji dlatego podczas konsolidacji i tworzących się formacji można zauważyć czasem że jest to „zbieranie kontraktów”. Na obrazie zaznaczyłem miejsca które warto obserwować.
