0 0
Read Time:1 Minute, 37 Second

Witajcie ponownie. Kolejny tydzień przed nami. Czego oczekuje w tym tygodniu? Spokojnego podążania trendowego. Zmienność zaczyna spadać przed okres w którym się znajdujemy. Nadal będziemy widzieć mocne ruchy, ale nie takie do których jesteśmy przyzwyczajeni.

USDCAD

Sytuacja makroekonomiczna nie wskazuje na umacnianie się dolara Amerykańskiego. Dane które będą w tym tygodniu, prognozuje się na nieznacznie zmienione względem poprzednich odczytów. Na wykresie widzimy trend który się utworzył. Wyższe dołki i szczyty pokazują w którą stronę idzie cena. Wyznaczyłem linię która będzie naszą granicą, po jej przekroczeniu będziemy szukać pozycji krótkich, do tego czasu mamy cały czas trend wzrostowy.

EURUSD

Na wykresie widzimy kolejną próbę inwestorów podbicia ceny. W zeszłym tygodniu do końca sesji nie udało się przebić oporu który czwarty raz był testowany. Jak wiadomo, każda następna próba testowania jakiegoś poziomu coraz bardziej go osłabia. Spowodowane jest to skupowaniem zleceń w takim miejscu, i jeśli druga strona rynku będzie miała więcej pieniędzy to w końcu zostanie taki opór przebity (zazwyczaj z dużą siłą na dużym wolumenie obrotów). Zanim to się stanie pozostajemy w trendzie spadkowym.

XAUUSD

Złoto ponownie się zatrzymało tym razem nad wsparciem z poprzedniej konsolidacji. Na obrazie dokładnie to zaznaczyłem w zacienione prostokąty. W tej chwili mamy dość jasną sytuację na rozwinięcie. Zakładamy kontynuację zgodnie z lokalnym trendem wzrostowym. Ale w przypadku wybicia poziomu cenowego zaznaczonego krzyżykiem, będziemy szukać miejsca dla pozycji krótkich.

DAX30

Wedle założeń Niemiecki indeks wrócił do kanału wzrostowego ale nie w taki sposób jaki oczekiwałem. Widzimy że kolejny raz cena zatrzymała się w miejscu oporu i niestety nadal sytuacja nie jest rozwiązana. Pięć razy podejmowana próba przebicia oporu to dobry sygnał na to że następna będzie udana dlatego jeśli cena będzie podążać w górę, zamierzam pozycję długą zostawić i czekać. W chwili pisania tej analizy sygnał z niskiego interwału czasowego pozostaje na pozycję krótką, lecz ja otwieram pierwsze pozycję nie szybciej niż kilka minut po rozpoczęciu sesji Europejskiej, więc do tego czasu może być już atakowany zaznaczony poziom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.