0 0
Read Time:1 Minute, 29 Second

Witajcie w kolejnym tygodniu. Przeglądając dziś wykresy nie bardzo wiem co mam analizować ponieważ w zasadzie od zeszłego tygodnia nic się nie zmieniło. Dane makro w tym tygodniu również nie są bardzo wpływowe po za piątkowymi które będą miały znaczenie. Zaczynamy.

DAX30

Zgodnie z zeszłym tygodniem Niemiecki Indeks spadł prawie do wyznaczonego poziomu. Mam nadzieję że wykorzystaliście ten ruch bo długo na niego czekałem. W piątek cena nie wybiła ostatniego poziomu ale teraz widzimy że jesteśmy już blisko OverBalance. Zakładam zawsze możliwość wybicia formacji o 30% Więc na obrazie w interwale H4 zaznaczyłem miejsce gdzie jeszcze możemy dojść. Ja przy pierwszym sygnale będę szukał pozycji długiej po wejściu kapitału Europejskiego. Jeśli cena będzie dalej szła w dół to za następnym sygnałem będę czekał w zaznaczonym miejscu.

GBPUSD

Funt Brytyjski zachował się inaczej niż oczekiwałem, ponieważ spodziewałem się mocniejszego zejścia w dół do poziomu który pokazywałem przy poprzedniej analizie. Nadal zakładam ten poziom jako możliwy do zrealizowania, z tym że przy takiej szerokiej konsolidacji biorę pod uwagę że zostanie wybity dość znacznie w dół. Przy sygnale wejdę w pozycje długą, ale nie będę ryzykował gdy cena cofnie, i zamknę na zero oczekując rozwinięcia sytuacji.

Nasdaq – NQ

Każdy kto obserwuje ten instrument zapewne ma wyznaczony kanał w którym się porusza instrument. Pamiętacie jak w zeszłym tygodniu pisałem że jeszcze bym nie wchodził w pozycję krótką? Miejsce w którym to piałem zaznaczyłem w koło. Oto powód dlaczego tak pisałem. Teoretycznie pierwszy sygnał się pojawił, ale widać że nadbicie poziomu to była zagrywka z wybiciem pozycji zabezpieczających „SL”. Do tego zbiegło się dotarcie do głównej linii kanału i wolumen który zaczął być podażowy na każdym zbijaniu ceny. Wtedy mieliśmy bardzo ładne miejsce na szukanie pozycji krótkich po wybiciu pierwszego dołka i korekcie (tak jak pokazuje to od samego początku).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.