0 0
Read Time:1 Minute, 34 Second

Witajcie w kolejnym poniedziałkowym przeglądzie rynków finansowych. Ogólna sytuacja na wykresach nie wiele się zmienia w stosunku do zeszłego tygodnia. Pamiętajmy że zaczyna się ostatni tydzień tego miesiąca, dlatego jestem pewny że będziemy mieli kilka okazji do całkiem fajnego zarobku.

EURUSD

Sytuacja gospodarcza w Europie nieco się poprawia. Prognozy na cały tydzień też wskazują na małą poprawę, ale z naciskiem na „małą”. Niestety dolar wydaję się być w lepszej sytuacji co może mieć wpływ na dalsze pogłębianie spadków na omawianej parze walutowej. Kiedy sprawdzimy wykres w interwale czasowym D1 widać że mamy szanse na OverBalance. Poziom z korekty pokrywa się ze wsparciem gdzie można szukać miejsca do zajęcia pozycji.

USDCAD

Na wykresie widać utrzymujący się trend, i jeśli wierzyć w siłę odczytów makroekonomicznych to trend powinien być kontynuowany. Zakładam pogłębienie obecnego poziomu cenowego do miejsca zaznaczonego na obrazie, ale do czasu gdy poziom nie zostanie znacznie przekroczony pozostajemy w trendzie wzrostowym. Wejście jak zwykle, po sygnale, ponieważ nie łapiemy dołków.

DAX30

Niemiecki indeks po wybiciu wyznaczonego kanału wrócił wedle naszych założeń. Początek miesiąca nie był zbyt mocno trendowy, ale druga połowa już mocno obrała kierunek. W tej chwili mam zamiar podążać za trendem krótkoterminowym, jednak w miejscu zaznaczonym krzyżykiem, będę obserwował czy nie pojawi się sygnał odwrócenia. Jeśli zobaczę okazję do zawarcia pozycji długiej to właśnie w zaznaczonej okolicy, ponieważ będzie to nadal ruch zgodnie z głównym trendem wspierany wsparciem i kanałem.

XAUUSD

Jeśli chodzi o analizowanie złota to w krótkim terminie często można kreślić dokładny ruch. Obecnie pobawimy się w przewidywanie przyszłości i zaznaczę na obrazie jak bym to widział. Utworzyłem linię kanału która utrzymała cenę. Górna granica ceny pozwoliła wyznaczyć linię którą przenieśliśmy na dół dzięki czemu poziom cenowy można było określić. Sam nie wykorzystałem poziomu ponieważ moje wejście było 2 razy zamknięte na zero i postanowiłem nie podejmować próby po raz kolejny. Jednak spodziewałem się scenariusza pokazanego na obrazie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.