0 0
Read Time:1 Minute, 32 Second

Witajcie w drugim już poniedziałku w tym tygodniu. W zeszłym tygodniu utworzyły się fajne trendy i mam nadzieję jeszcze się utrzymają. Na szybko to złoto jest wysoko, ale oczekuję w tym tygodniu zamknięcia świecy jeszcze wyżej, DAX40 chciałbym zobaczyć korektę ale jak to z indeksami każdy wie, ciągle rosną, para dolara ze Szwajcarem w końcu do góry. Zaczynamy.

DAX40

Na wykresie widzimy słaby zakres ruchu podczas ostatnich sesji Europejskich, w których przez połowę dnia niewiele się działo, a gdy już traciło się nadzieję na jakiś ruch na więcej niż 30 punktów, wtedy przed końcem sesji cena powoli podążała do góry. Obecnie to co bym chciał zobaczyć to przebicie wsparcia i ponowne zrobienie korekty 1:1 nazywanej również OverBalance. Widać że wcześniejsze korekty bardzo dobrze zachowywały swoje zasięgi więc i tym razem będziemy celować w ten poziom. Jeśli nie będzie sygnału odbicia oczywiście czekamy.

USDCHF

Para walutowa nie dała jasnego sygnału odbicia. Obawiam się że wybicie linii trendu jest „fałszywym wybiciem”. Miejsce oporu zaznaczonego przerywaną linią pokazuje nasz sygnał który niestety nie został potwierdzony. Cena odbiła się od pokazanego poziomu przez co nadal pozostajemy w możliwym trendzie spadkowym. Wybicie lokalnego wsparcia może oznaczać dalszy spadek, jednak sygnały te będą na tyle słabe że odpuszczę tą parę do czasu pojawienia się wyraźniejszego obrazu z rynku.

GBPUSD

Sytuacja raczej widoczna. Pozostajemy w trendzie spadkowym, i kontynuacją będzie wybicie wsparcia które każdy widzi. Duża część spodziewa się korekty, bo zawsze po takich ruchach już każdego ręce swędzą żeby wejść przeciw trendowi ale czekamy do czasu pojawienia się sygnału, a do tej pory go nie ma. Sesja Europejska pokaże nam kierunek

Złoto

Inwestorzy na zlocie mogą próbować zbić cenę, ale nie spodziewam się mocniejszej korekty jak do pokazanego poziomu. Do tego czasu pamiętajmy że pozostajemy w trendzie wzrostowym. Gdy cena spadnie do zaznaczonego miejsce będę wchodził na pierwszym sygnale (jeśli się pojawi)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.