0 0
Read Time:1 Minute, 26 Second

Jesteśmy pierwszy dzień handlowy po świętach gdzie rynki ponownie rozpoczęły funkcjonowanie. W zasadzie nie każdy kraj dziś już wrócił do handlu, lecz sesja Azjatycka na niektórych instrumentach pokazała że ten rok może jeszcze zaskoczyć wielu inwestorów. Osobiście nie spodziewam się powtórki z zeszłego roku jak na przykład był na złocie, jednak ze względu na Brexit oraz rzeczy których przewidzieć się nie da trzeba dostosowywać się sytuacji panującej w danej chwili. Najważniejsze, nie gramy na siłę, gramy to co widzimy a nie to co nam się wydaje..!

Zaczynamy od złota. Gold H4. Odbicie od strefy oporowej. Założenia nadal zgodne z panującym trendem spadkowym wyższego rzędu. Nastawienie na pozycję długie dopiero po przebiciu górnej linii kanału spadkowego.

Ropa Naftowa XBR H1. Widzimy stosunkowo duże niezdecydowanie. Mimo zakresu ceny 3 USD obecnie nie widać żadnego konkretnego kierunku.

EURUSD H1. W zasadzie podobna sytuacja jak w Ropie Naftowej, lecz Euro do Dolara Amerykańskiego bardziej uwidacznia konsolidacje w strefie między oporem a wsparciem. Często w sytuacjach gdzie następuje konsolidacja po długim ruchu trendowym można spodziewać się odwrócenia trendu.

GBPUSD H4. Funt Brytyjski przez Brexit wykonuje ruchy nie zawsze uzasadnione analizą. Obecnie jest to bardzo zmienna para która może zarówno pozytywnie jak i negatywnie zaskoczyć inwestorów. zalecam ostrożność. Trend jest wzrostowy, pisałem o tym że zakładam umocnienie się funta po wyjściu z Unii, jednak parcie na informację na portalach społecznościowych, oraz zapewne chęć dobierania pozycji po korzystniejszych cenach sprawia że para z funtem jest niebezpieczna dla niedoświadczonych inwestorów.

DAX H4. Równy Over Balance i kontynuacja ruchu wzrostowego. Instrument bardzo techniczny, oczekujemy dalszych wzrostów.

NGAS H4. Cena doszła w końcu do naszyj strefy wyznaczonej 2 tygodnie temu, jednak zakładam dalszy spadek waloru przynajmniej do linii wparcia.

BTCUSD czysta spekulacja, trend mocno wzrostowy,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.