0 0
Read Time:1 Minute, 42 Second

Witajcie w nowym roku. Jak mogliście zauważyć w dni wolne wpisy się nie pojawiają. W zasadzie uzupełnianie są cały czas treści, lecz nowinki rynkowe itp. już nie. Mam nadzieję że święta przebiegły w spokoju, a nowy rok rozpoczął się entuzjazmem, i optymistycznym spojrzeniem na rynek. Warto wyznaczyć sobie nieduży celna cały rok, realizując go każdego miesiąca w małej części.

Więc zaczynamy 😉

Gold H4 oraz D1. Obecna perspektywa wygląda obiecująco. W sesji Azjatyckiej nastąpiło wybicie kanału spadkowego co daje nam pozytywny impuls do dalszych wzrostów. Przebita została lokalna strefa z którą instrument miał problem i inwestorzy kilkukrotnie dobijali do poziomu. Zasięg jest ogromny, ale dla złota to już norma. Zasięg w perspektywie tego roku to około 2370 gdzie zaczyna się strefa z możliwą reakcją korekcyjną.

Gold H4

Gold D1

Ropa Naftowa kontynuuje wzrost przebijając ostatni opór. Zgodnie z założeniami o których pisałem w grudniu nie było konkretnego sygnału spadkowego. Jedynie Analitycy z Saxo Bank twierdzili że cena nie ma żadnego poparcia w fundamentach, oraz że cena jest sztucznie napompowana. Nie zgadzałem się z tym i podważyłem wiedzę tych ludzi, czy miałem rację? Ocenę pozostawiam czytelnikom. Ropa ma się dobrze i kontynuuje ruch w górę. Zasięgi pokazane na obrazie, możliwa przedstawiona w artykule około miesiąc temu.

Ropa Naftowa XBR D1

GBPUSD widzimy w dwóch obrazach. H4 wskazuje na kontynuację trendu wzrostowego. Zakładaliśmy to, nie ma dla nas zdziwienia że Funt Brytyjski się umacnia, do tego dochodzi słabnący dolar. Jednak jeśli spojrzymy na interwal czasowy D1, zobaczymy że wyznaczona strefa jest blisko, niestety strefa jest szeroka. Póki co pozycje krótkie nie są brane pod uwagę.

GBPUSD H4

GBPUSD D1

USDCAD H1 zbliża się do wsparcia. Oczekuję reakcji, lecz nie brał bym pod uwagę pozycji długiej bez wyraźnego sygnału. Kanadyjczyk ma tendencję do zachowania typu; wybijamy pozycje zabezpieczone na „BE” i idziemy w zakładanym kierunku. Tu jest szansa na ponowny wzrost, ale dołka nie warto łapać.

DAX na chwile obecną nie daje konkretnego sygnału więc jeszcze nie robię analizy. Jak nie ma na wykresie nic sensownego to nie szukamy tego na siłę..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.