0 0
Read Time:1 Minute, 31 Second

EURUSD H1 możliwa głębsza korekta

W zeszłym tygodniu pisałem o możliwej korekcie spadkowej i ewentualnym zasięgu który z punktu widzenia ostatnich korekt jest dość znaczny. Jednak na chwilę obecną nie zakładam zawierania żadnych transakcji póki sytuacja się nie wyklaruje. Poniedziałki to taki specyficzny dzień tygodnia, w którym się wydaje że coś widać, ale nie zawsze wiadomo do końca co. Do południa już sytuacja powinna się wyklarować.

Złoto jak się okazuje pokazało że tak samo jak wcześniej wybijało cenę zgodnie z kanałem trendowym tak teraz zachowało się wprost przeciwnie wybijając kanał górą po czym wróciło do niego. Świadczyć teraz to może o tym że inwestorzy podejmą kolejną próbę podbicia kursu po czym cena zostanie zbita do dolnej granicy wsparcia.

GOLD H4

W parach z Dolarem Amerykańskim widać że waluta która przez ostatnie ponad pół roku słabła jest w fazie wzmacniania. Może mieć na to wpływ pewność co do Prezydentury Joe Bidena, która do tej pory mimo że wgrana pozostawał w cieniu Donalda Trumpa który robił duże zamieszanie w mediach.

USDCAD H1 możliwa zarówno korekta jak i dalszy wzrost. Po przebiciu wyznaczonej linii wsparcia będę brał pod uwagę dalsze pozycje krótki, na teraz po za rynkiem.

Podobna sytuacja ma się do Japońskiej waluty w parze do USD. czekamy za konkretniejszym zobrazowaniem sytuacji, ponieważ krótkoterminowy trend wzrostowy nie wskazuje na odwrócenie i póki co pozostajemy cały czas w trendzie spadkowym.

DAX H1 jeśli korekta się pogłębi będziemy szukać pozycji długi na poziomie granicznym z prostokątem Over Balance

GAS H4 prawdopodobnie kontynuacja spadów. Warunek do zawierania pozycji długich nie został wypełniony przez co nie braliśmy jeszcze takich pod uwagę.

BTCUSD H1 Widzimy sporą korektę, jednak BEZ wolumenu.. Możliwe jest wystraszenie detalistów którzy nazywani są „ulicą” i odkupienie ich kryptowaluty po niższej cenie, oraz doprowadzenie do tego aby niedoświadczeni ponownie dokonali zakupów już po cenie dużo wyższej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.