1 0
Read Time:1 Minute, 58 Second

Witajcie w kolejny poniedziałkowym poranek. Jak co tydzień zaczynam od ogólnego przeglądu rynku. Pamiętajmy że dziś święto w USA (Dzień Martina Luthera Kinga).

Zeszły tydzień był bardzo udany, 95% analiz prawidłowych. Dziś zaczynamy od Ropy Naftowej XBR. Widać że analiza z grudnia sprawdziła się, i obecnie jesteśmy w fazie korekty. Ogólna szansa na spadki jest duża, możliwy zasięg z największej korekty w ruchu zaznaczony zielonym prostokątem który pokrywa się z mocnym wsparciem. Dodatkowym argumentem jest tworzący się RGR który jak wiemy może zwiastować odwrócenie trendu, który tu bez apelacyjnie mamy. Wszystko zaznaczone na obrazie.

XBR H4

NZDCAD Widzimy że para odbiła się od wyznaczonej strefy oporu i przebiła linie kanału dzięki czemu powstał pozytywny impuls do kontynuowania ruchu spadkowego. Obecnie spodziewać się możemy dojścia do wyznaczonej strefy wsparcia.

NZDCAD H4

Złoto podczas sesji Azjatyckiej mocno odbiło do góry. Inwestorzy zapewne wyciągają kurs aby dobrać pozycji krótkich. Tak na chwile obecną jeszcze widzę wykres, trend spadkowy cały czas w grze, ewentualne wejście w okolicy strefy oporu.

Złoto H4

Jeśli jednak złoto by nas dziś zaskoczyło i opór okazałby się zbyt słaby, to możliwe przebicie oporu wraz z lokalną linią trendu może dać impuls do wzrostów i mocniejszego wybicia.

Złoto H1

DAX tworzy bardzo ciekawy obraz wykresu, i na pewno w tym tygodniu będzie kilka dobrych okazji do zawarcia transakcji na tym instrumencie.

W dłuższym terminie zakładam dalszy spadek i dojście do wyznaczonego wsparcia który pokrywa się z największą ostatnią korektą w ruchu wzrostowym. Przedstawiłem to wykresie H4, ten scenariusz będę chciał rozegrać w obie strony, jednak w pozycje krótką postaram się wejść na korekcie, również przy założeniu Over Balance. Więc bardziej życzeniowe myślenie przedstawiłem na wykresie H1 który pokazuje że przy korekcie na oporze będę szukał wejścia w pozycję krótką. Oczywiście powtarzam: „Nie łapie dołków ani szczytów! Czekam na reakcje ceny na wyznaczonym poziomie i dopiero wtedy staram się zawierać transakcję.”

DAX H4

DAX H1

Funt Brytyjski w parze z Dolarem Amerykańskim. Nie mam jasnego obrazu na tą parę walutową. Wsparcie pokrywa się z fibo 61.8 jednak nie jestem za bardzo przekonany do tego poziomu. Nie wiem czy będę go rozgrywał. Jeśli zobaczę jasny sygnał i waluta zrobi retest do wyznaczonego poziomu to wejdę w transakcję, jeśli nie nie będę łapał na siłę. Sytuacja może wyglądać jak na poniższym obrazie, jednak zastanawiam się czy poziom nie zostanie wybity.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.