1 0
Read Time:2 Minute, 2 Second

Zeszły tydzień miał momenty że potrafił zaskoczyć. Nie było wpływu danych makroekonomicznych takich jak byśmy oczekiwali. Zaprzysiężenie Joe Biden już dużej mierze zostało wliczone w ceny walorów finansowych. Ceny Ropy Naftowej (mimo znacznej różnicy między prognozą a odczytem) nie zareagowały na tyle mocno aby nas zaskoczyć. Zaczynamy więc nowy tydzień na rynkach.

EURUSD H1, dało pozytywny sygnał do wzrostów. Po przebiciu oporu czekaliśmy na mocne wybicie poziomu ale para walutowa miała problem i kilka razy odbijała się między wyznaczoną linią. Konsolidacja spowodowała lokalny opór. W tej chwili przebicie tego oporu da nam możliwość dalszego wzrostu. Cofnięcie do wsparcia i wyjście dołem oznaczać będzie dalsze spadki. Być może do wypełnienia OverBalance które wyznaczaliśmy już kilka dni temu.

USDCHF H4, jak widać od zeszłego tygodnia niewiele się zmieniło. Para walutowa zatrzymała się kawałek przed lokalnym wsparciem i zaczęła konsolidować. Ogólna sytuacja dolara z większością walut podczas sesji Azjatyckiej wskazywała na osłabienie. Dolar osłab w stosunku do wielu walut, wiec jeśli sytuacja się nie zmieni to para walutowa z Szwajcarskim Frankiem również będzie kontynuowała spadek.

ZŁOTO H4, w piątkowej sesji nie przebiło się przez opór który był warunkiem do zawierania długich pozycji. Wyznaczona wcześniej lokalna linia trendu posłużyła jako wsparcie do odbicia złota i zatrzymania się w strefie. Obecnie scenariusz pozostaje bez zmian. Wyjście górą nad wyznaczoną strefę da pozytywny impuls do wzrostów. Na tę chwile mamy cały czas pozycje krótkie.

NGAS H4, zgodnie z planem. W zeszłym tygodniu pisałem o tym scenariuszu i dziś walor otworzył się z luką wzrostową. Gaz trochę wybił dołek o którym pisałem co mogło spowodować wystraszenie się niektórych inwestorów, ale wyznaczona strefa była poziomem który braliśmy pod uwagę. Obecną lukę traktuję jako pozytywny impuls wzrostowy. Stop Loss można przestawić na BE i czekać już spokojnie na rozwinięcie sytuacji. Jesli kurs będzie dalej spadał dostosujemy się do sytuacji w trakcie trwania.

DAX H1, w zeszłym tygodniu nie dał zarobić inwestorom nastawionym na długie ruchy. Niemiecki indeks poruszał się w średnim zakresie 150 punktów ze stosunkowo dużymi korektami. Spokojnie można było zarobić podczas dziennej sesji nastawiając się na średni dzienny zakres ruchu. Obecnie jest szansa na wzrost, jednak w mojej ocenie nie wcześniej niż po przebiciu wyznaczonej strefy. Można zauważyć że od dwóch tygodni cena DAXa nie zrobiła nowego szczytu co powoduje że jest możliwość pogłębienia korekty. Lokalne wybicie może dać impuls do większego odbicia. A wybicie oporu z przed tygodnia dalsze wzrosty i nowe szczyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.