0 0
Read Time:1 Minute, 36 Second

Witajcie w nowym tygodniu i w nowym miesiącu. Dziś są święta w dwóch krajach Europejskich (Francja i Włochy) przez co płynność może się trochę różnić od innych dni. W czasie gdy banki nie funkcjonują i są zamknięte transakcję wymiany odbywają się bez ich udziału, czyli z mniejszym kapitałem przez co można czasem zauważyć skoki cen bez uzasadnienia. Kiedy większa liczba banków jest zamknięta, osobiście nie handluje ponieważ rynek jest nieprzewidywalny, i często występuje konsolidacja w bardzo wąskim zakresie na której nie da się zarobić.

USDCHF

Obecnie widać trend spadkowy który równo trzyma się pod linią którą wyznaczyliśmy. W celu zmiany kierunku musi nastąpić to co pokazane na obrazie, czyli wybicie obecnej linii trendu, a ewentualne wejście nastąpi po korekcie w okolicy lokalnego wsparcia. Oczywiście do tego czasu pozostajemy w trendzie spadkowym, ale dzisiejsze dane oczekiwane są na pogorszenie sytuacji w Szwajcarii przez co może nastąpić wybicie obecnego kierunku.

XAUUSD

Mimo że bardzo wierzyłem w dalszy wzrost złota, niestety widzimy wybicie linii trendu, co jest pierwszym sygnałem do odwrócenie kierunku. Niski interwał czasowy również zaczyna wskazywać na spadki co jest tylko potwierdzeniem możliwej korekty. Ja jeszcze zaczekam z podejmowaniem decyzji na tym instrumencie finansowym, ale obecnie mamy szanse na pozycje krótkie z „SL” nad lokalnymi szczytami z interwału czasowego M5.

DAX40

Na wykresie Niemieckiego indeksu widać wyraźnie że opór był na tyle mocny że mimo parcia w sesji Azjatyckiej na wzrost ceny, inwestorzy nie dali rady wybić góry cenowej. Obecna korekta jest dobrym podkładem do pozycji krótkich ponieważ rozpatrywanie dalszych wzrostów będziemy brać pod uwagę po wybiciu wskazanego oporu. Obecnie jeśli do czasu wejścia kapitału Europejskiego nic się nie zmieni to po godzinie 8 rano zamierzam szukać wejścia w pozycję krótką, chyba że następujące po sobie szczyty w interwale czasowym M1/M5 będą wyższe od poprzednich, wtedy atakuje pozycję długie z zakresem wybicia oporu cenowego.

Daily R3- 16020
Daily R2- 15870
Daily R1- 15800
Daily PP– 15650
Daily S1- 15560
Daily S2- 15410
Daily S3- 15340

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.