0 0
Read Time:1 Minute, 17 Second

EURUSD

Witajcie. Zaczynamy szybko od pary walutowej która jest najchętniej grana przez inwestorów indywidualnych. Trend jest bezapelacyjny i wygląda na to że nie skończy się tak szybko jak by każdy zakładał. Jeśli ktoś wchodzi w transakcję bez zleceń zabezpieczających teraz zapewne dopłaca do depozytu aby nie nastąpiło automatyczne zamknięcie pozycji przez brokera. Jeśli spojrzymy na wykres W1 na drugim obrazie zobaczymy trend który się utrzymuje, i nawet pandemia nie dała rady zmienić kierunku. Ale my inwestujemy w krótszych interwałach czasowych.

Ogólnie zbliżamy się do kolejnego wsparcia, jednak po ostatnich błędnych sygnałach jeszcze się wstrzymam przed pojęciem decyzji o zawarciu transakcji.

EURUSD H4
EURUSD W1

XAUUSD

Złoto po wybiciu poziomu trzyma się pod wyznaczoną linią trendu i do czasu gdy jest pod nią mamy trend spadkowy. W mojej ocenie na pozycje długie trochę poczekamy, przynajmniej do czasu utworzenia się nowych korekt i wybicia nowego trendu, ale….

Jeśli spojrzymy na drugi obraz zobaczymy coś bardzo ciekawego. oRGR? Jest szansa na wypełnienie formacji, jedyny problem sprawia mi wyznaczenie poziomu ewentualnego odbicia, dlatego będę czekał za reakcją z rynku. Linia może być poprowadzona bezpośrednio po szczytach na poziomie przy którym już praktycznie jesteśmy, to jest; 1830. Lub po skosie po ostatniej korekcie, to jest: 1800 USD

GOLD H4
GOLD D1

Ropa Naftowa

W zasadzie mamy pierwszy sygnał na który czekam a o którym pisałem w zeszłym tygodniu. Pojawił się wolumen więc jest szansa na to że inwestorzy zaczęli realizować zyski z krótkich transakcji. Teraz czekamy tylko za wolumenem na wzroście ceny i mamy książkowe odbicie które dodatkowo wydarzyło się na wsparciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.